אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שביתת פתע במערכת בתי המשפט: צפויים שיבושים צילום: שאטרסטוק

שביתת פתע במערכת בתי המשפט: צפויים שיבושים

ועד העובדים של מערכת בתי המשפט הורה הבוקר לעובדים לנטוש את מקום עבודתם, על רק מאבק ברפורמה כללית המתוכננת במערכת. צפויים שיבושים בעבודת מזכירויות בתי המשפט, בקבלת קהל ובקיום דיונים. הנהלת בתי המשפט: ננקוט בצעדים משפטיים

26.11.2015, 11:29 | זוהר שחר לוי

ועד העובדים של מערכת בתי המשפט הורה היום (ה') לעובדים לנטוש את מקום עבודתם החל מהשעה 10:15. בעקבות שביתת הפתע צפויים שיבושים בעבודת המזכירויות בבתי המשפט ברחבי הארץ. הנהלת בתי המשפט הודיעה כי היא בכוונתה לנקוט בצעדים משפטיים.

קראו עוד בכלכליסט

עוד סכסוך עובדי נמל חיפה פתחו בעיצומים פראיים בפריקת מכולות; ההנהלה פנתה לביה"ד העבודה על אוניה שנמצאת בנמל מתבצעת מהבוקר בתפוקות של 50% בלבד; יו"ר ועד העובדים: "איני יודע על עיצומים שמתקיימים בנמל מכל סוג כל שהוא" ליאור גוטמן, תגובה אחתלכתבה המלאה

שביתת הפתע עליה הכריז ועד העובדים החלה קצת אחרי השעה 10 בבוקר, בהוראתו, כשהעובדים נטשו את מקום עבודתם בבתי המשפט ברחבי הארץ.

בהנהלת בתי המשפט רואים את הצעד בחומרה ובתגובה שפורסמה נאמר כי "הודעת הוועד נעשתה באופן פתאומי, חד צדדי ובניגוד לסיכום שהוגש בין ועד העובדים ובין הנהלת בתי המשפט".

עוד מציינים בהנהלת בתי המשפט כי מדובר ב"שביתה פראית, המהווה הפרת צו שיפוטי ובכוונת הנהלת בתי המשפט לנקוט צעדים משפטיים בהתאם".

בית משפט (ארכיון), צילום: אלכס קולומויסקי בית משפט (ארכיון) | צילום: אלכס קולומויסקי בית משפט (ארכיון), צילום: אלכס קולומויסקי

בעקבות שביתת הפתע צפויים שיבושים בעבודת מזכירויות בתי המשפט, בקבלת קהל ובקיום דיונים. אתר הרשות השופטת פועל כסדרו.

בתקופה האחרונה מחו העובדים על הכוונה לבצע רפורמה כללית במערכת המשפט שצפויה להביא לשינוי מהותי באופי העבודה. במסגרת מאבקם אישרה ביוני האחרון ההסתדרות הכרזה על סכסוך עבודה בקרב העובדים. בהמשך, בחודש ספטמבר, איימו העובדים, בהם קלדניות, מזכירות, פקידי עזר, מנהלים ועוד בהשבתה של מערכת בית המשפט. השביתה בוטלה לבסוף לאחר דיון בבית הדין לעבודה ולאור הסכמות לקיום מו"מ עם ההנהלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות