אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי נמל חיפה חזרו לעבודה מלאה צילום: בלומברג

עובדי נמל חיפה חזרו לעבודה מלאה

העבודה על אוניה שנמצאת בנמל התבצעה הבוקר בתפוקות של 50% בלבד; יו"ר ועד העובדים הכחיש: "איני יודע על עיצומים שמתקיימים בנמל מכל סוג כל שהוא"

26.11.2015, 14:38 | ליאור גוטמן

עובדי נמל חיפה חזרו לעבודה מלאה. קודם לכן הנהלת נמל חיפה פנתה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, לאחר מה שכינו "עיצומים פראיים בעבודות פריקת המכולות של האוניה Maersk Gunvor".

קראו עוד בכלכליסט

האוניה נמצאת בנמל כחלק מהקו האסטרטגי של ברית הספנות 2M של שתי חברת הספנות הגדולות בעולם maersk ו-msc.

לפי הנהלת הנמל "העבודה על האוניה הבוקר במשמרת א׳ מתבצעת בתפוקות של 50% בלבד", וזאת באופן מכוון ושובע בלבד לאחר שנשיאת בית הדין לעבודה אסרה על עיצומים בנמל מכל סיבה או סכסוך עבודה אחר.

ארכיון, צילום: גיל נחושתן ארכיון | צילום: גיל נחושתן ארכיון, צילום: גיל נחושתן

הנהלת חברת נמל חיפה פנתה כאמור מיידית לבית הדין לעבודה בדרישה להכריז על ביזיון בית המשפט מטעם הוועד וכפיה על העובדים לחזור מיידית לעובדה מלאה.

זוהר רום, דובר חברת נמל חיפה אמר ש"מדובר בקו ספנות אסטרטגי לכלכלת מדינת ישראל, הבעת אמון של מעצמות ספנות אירופיות בתקופה בה הכלכלה שלנו לא זוכה לעדנה מהיבשת האירופית, ואנו מחוייבים לתת לו שירות מעולה, לא פחות. אם לא נעמוד בסטנדטים האלה, הקו הזה פשוט לא יגיע יותר לישראל. לא ניתן לזה לקרות״.

"כלכליסט" פנה ליו"ר ועד העובדים, מאיר תורג'מן, וזה ענה בתגובה כי אינו נמצא בנמל בשל אירוע פרטי, וכי אינו יודע על עיצומים שמתקיימים בנמל מכל סוג כל שהוא.

בסוף השבוע האחרון איים יו"ר וועד עובדי נמל חיפה מאיר תורג׳מן כי למרות החלטת נשיא בית הדין הוא מתכוון לפגוע

בעבודה התקינה בנמל.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות