אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק תעניק ארבעה חודשי חופשת לידה בתשלום לכל העובדים צילום: בלומברג

פייסבוק תעניק ארבעה חודשי חופשת לידה בתשלום לכל העובדים

לאחר שמייסד הרשת החברתית הכריז כי ייקח חופשת לידה בת חודשיים, הודיעה החברה כי כל העובדים בכל מקום בעולם, אבות או אמהות, יהיו זכאים לחופשה בתשלום

26.11.2015, 12:09 | מעין מנלה
לאחר שבתחילת השבוע הודיע מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק כי ייקח חופשת לידה בת חודשיים לאחר לידת ביתו הודיעה החברה היום (ה') כי היא מרחיבה את מדיניות חופשת הלידה שלה לכל עובדיה ברחבי העולם ללא קשר למגדר.

בפוסט שפרסמה לורי גולר, מנהלת משאבי האנוש העולמית של פייסבוק, היא כותבת כי כל ההורים הטריים, אבות או אימהות יזכו לחופשת לידה בת ארבעה חודשים בתשלום. למעשה, המדיניות החדשה תשפיע בעיקר על זוגות חד מיניים ועל אבות טריים שכן אמהות טריות בפייסבוק היו זכאיות עוד טרם שינוי המדיניות לחופשת לידה בתשלום של ארבעה חודשים. "מחקרים מראים כי כאשר הורים עובדים לוקחים חופשה כדי להיות עם התינוקות שנולדים להם התוצאות טובות יותר הן עבור הילדים והן עבור המשפחות. זה זמן רב מדי שחופשות לידה בתשלום ניתנו רק לאימהות שילדו. אנו מאמינים שאמהות ואבות זכאים לאותה רמה של תמיכה כאשר הם מקימים או מרחיבים את המשפחה", כתבה. המדיניות החדשה תיכנס לתוקף ב-1 בינואר 2016 ותכלול את כל האבות הטריים, זוגות חד מינייים וכאלה שאימצו תינוק במהלך השנה, בין אם הם המטפלים העיקריים או לא.

"הרגע בו בני זוג מביאים ילד לעולם הוא גם הרגע שבו ביחד הם צריכים להחליט איך זה הולך לעבוד... ואם שניהם רוצים קריירה הם צריכים להבין איך ביחד הם הולכים לגדל את הילדים ולהמשיך בקריירה שלהם. גם הארגונים חייבים להבין שכדי שנשים לא יהיו רק 50% מכוח העבודה אלא גם 50% מעמדות הניהול אנחנו חייבים ליצור סביבת עבודה שמאפשרת להורים לנהל קריירה. כשארגון מגדיר ״משרת אם״ ולא ״משרת הורה״ הוא מנציח את התפישה שמי שצריך לטפל בילד במשפחה היא האמא ולא שני ההורים יחדיו ואת זה עלינו לשנות. ארגונים צריכים ליצור מדיניות אחידה ביחס להורים, אמהות ואבות כאחד", כתבה עדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראל בפוסט ברשת החברתית.

מארק צוקרברג ואישתו, מצפים לילד , באדיבות: פייסבוק מארק צוקרברג ואישתו, מצפים לילד | באדיבות: פייסבוק מארק צוקרברג ואישתו, מצפים לילד , באדיבות: פייסבוק

ההודעה של פייסבוק על הרחבת חופשת הלידה מגיעה על רקע שינויי מדיניות דומים של חברות טכנולוגיה גלובליות נוספות. החברות מנסות ליצור סביבת עבודה גמישה כחלק מהקרב על הטאלנטים בתחומי הטכנולוגיה. כך, בשבוע שעבר הודיע נטפליקס כי תאפשר לעובדים לקחת חופשת לידה ללא הגבלה בשנה לאחר הלידה. מיקרוסופט הודיעה בתחילת החודש כי תרחיב את חופשת הלידה להורים טריים ל-12 שבועות בתשלום כאשר אימהות שילדו זכאיות לשמונה שבועות נוספים בתשלום.

לפני הודעתו של צוקרברג על חופשת הלידה שייקח, מנכ"לית יאהו, מריסה מאייר עוררה סערה כאשר הודיעה שתיקח חופשת לידה של שבועיים בלבד לאחר שתלד תאומות. ביאהו אמהות זכאיות ל-16 שבועות של חופשה בתשלום ואבות זכאים ל-8 שבועות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות