אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח עם בשר לעדי עזרא: שיפור ברווחיות של נטו ברבעון השלישי צילום: ענת מוסברג Pplus

דו"ח עם בשר לעדי עזרא: שיפור ברווחיות של נטו ברבעון השלישי

העלאת מחירי הבשר תרמה לשיפור הרווחיות של משווקת הבשר והבשר המעובד - שחתמה את הרבעון עם ירידה של 3% בהכנסות ל-606 מיליון שקל

26.11.2015, 12:32 | נורית קדוש

נטו מלינדה, חברת המזון החמישית בגודלה בישראל שבשליטת משפחת עזרא, חתמה את הרבעון השלישי של השנה עם ירידה במכירות לצד שיפור ברווחיות.

קראו עוד בכלכליסט

מכירות נטו ברבעון השלישי ירדו ב-3% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו ב- 606 מיליון שקל. למרות הירידה במכירות, חתמה נטו את הרבעון עם עליה של 7.7% ברווח הגולמי שהסתכם ב- 84 מיליון שקל. גם הרווחיות הגולמית השתפרה ברבעון החולף ועמדה על 13.9% מהמכירות לעומת 12.4% בתקופה המקבילה אשתקד ניתן להעריך כי העלאת מחירי הבשר לקראת חגי תשרי על ידי מרבית המשווקים בישראל, תרמה לשיפור הרווחיות הגולמית.

ברבעון השלישי זינקו הוצאות הנהלה וכלליות של נטו והסתכמו ב-12 מיליון שקל המהווים כ-2.0% מהמכירות לעומת 8 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד שהיוו כ-1.3% מהמכירות. זאת בעיקר בשל עליה בחובות מסופקים, בין היתר בשל המשבר במגה. עליה בהוצאות אלו התקזזה חלקית עם ירידה של 11.3% בהוצאות המכירה והשיווק של החברה שהסתכמו ברבעון השלישי של השנה ב-39 מיליון שקל כתוצאה מהעדר עמלת מרלו"ג והוצאות פרסום מרשתות השיווק עם הפעלת חוק המזון וכן מירידה בהוצאות אחזקת הרכב כתוצאה מירידת מחירי הדלק.

העליה ברווח הגולמי חילחלה לשורת הרווח התפעולי שהסתכם ברבעון השלישי ב- 33 מיליון שקל לעומת 26 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווחיות התפעולית השתפרה אף היא ועמדה על 5.5% מהמכירות לעומת 4.2% ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי ברבעון השלישי הסתכם ב-26 מיליון שקל לעומת 19 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

דודי עזרא, צילום: נועם מושקוביץ דודי עזרא | צילום: נועם מושקוביץ' דודי עזרא, צילום: נועם מושקוביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות