אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשכ"לית: "הוראת משרד התחבורה להמשיך במכרז הקרונות - בניגוד לדעתי" צילום: עמית שאבי

פרסום ראשון

החשכ"לית: "הוראת משרד התחבורה להמשיך במכרז הקרונות - בניגוד לדעתי"

מנכ"ל משרד התחבורה הורה הבוקר לחברת נתע להמשיך בהליכי המכרז בטענה כי החשבת הכללית באוצר בחנה את הליכי המכרז ולא מצאה בו כל פסול. לעומת זאת, החשכ"לית מבהירה כי עמדתה בעניין לא השתנתה

26.11.2015, 16:13 | ליאור גוטמן
דרמה במכרז הקרונות של הרכבת הקלה בתל אביב- מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי הוציא הבוקר (ה') מכתב לחברת נתע שם הוא מורה לה להמשיך בהליכי המכרז של קרונות הרכבת הקלה. לטענת יצחקי החשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי בויאנג'ו בחנה את הליכי המכרז ולא מצאה בו לכאורה כל פסול. לפיכך, על החברה להשלים את המכרז ולקבוע מי הזוכה. על פי ההערכות מדובר בחברה הסינית. עם זאת משיחה עם בויאנג'ו עולה תמונה אחרת לגמרי .

קראו עוד בכלכליסט

מי שנדהם לגלות על תוכן המכתב היא עבאדי עצמה שבחנה את הליך המכרז של הקרונות . כפי שנחשף ב"כלכליסט" טיוטת הדו"ח שהתקבלה מצביעה על כשלים רבים בגיבוש וניהול המכרז. "מבנה המכרז, תנאי הסף הנמוכים, המשקל הנמוך לאיכות והתיקונים שבוצעו בניקוד שאפשרו לכל המציעים שעברו את דרישות הסף הראשוניות לעבור את ציון הסף, גרמו לכך שתנאי האיכות של המציעים קיבלו משקל נמוך תוך נטילת סיכון שהוא מעל לסביר לדעתנו. שיטה זו יצרה בזבוז משאבים הן של המתמודדים והן של נתע, הארכת לוחות זמנים ונטילת סיכונים. ההליך בכללותו לא היה נכון", נכתב בדו"ח שקיבלה עבאדי. אגף התקציבים באוצר אף הורה לעצור את המכרז אולם יצחקי התעלם מההנחיה וכאמור הוראה לנתע להתקדם עצמאית.

במענה לפנית "כלכליסט" אמרה עבאדי שמכתבו של יצחקי יצא ללא ידיעתה או דעתה. "המכתב לא על דעת החשבת כיוון שלא הסתיימה בדיקתה לגבי מכרז הקרונות" אומרים באוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות