אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות: לברמלי היו מיליונים בחשבון אך המשקיעים מימנו את שחרורו  צילום: אריאל שרוסטר

פרסום ראשון

הפרקליטות: לברמלי היו מיליונים בחשבון אך המשקיעים מימנו את שחרורו

בעל השליטה ברוביקון וקלע משך מהחברות 1.7 מיליון שקלים לטובת ערבות שחרור ממעצר. הפרקליטות דורשת כעת מביהמ"ש להורות לו להפקיד ערבויות חדשות ואף הציגה מסמכים לפיהם בחשבונותיו היו כספים בהיקף של כ-4.2 מיליון שקלים בסמוך למעצרו

26.11.2015, 16:26 | תומר גנון

בעל השליטה ברוביקון וקלע, אמיר ברמלי, השתמש בכספי המשקיעים להפקדת ערבות בגובה 1.7 מיליון שקלים כדי להשתחרר ממעצר בחודש מרץ, זאת בשעה שבחשבונותיו הפרטיים נחו כספים בהיקף של כ-4.2 מיליון שקלים. כך טוענת מחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) בבקשה שהגישה אתמול (ד') לבית משפט השלום בת"א.

קראו עוד בכלכליסט

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות לברמלי להמיר את הערבויות שנתן בכספי המשקיעים בערבויות חדשות מטעמו, משום שלדבריה המצב כיום לא מרתיע אותו מלהימלט מישראל. אם בית המשפט יקבל את בקשת הפרקליטות, וברמלי לא ימצא מקור כספי להמיר את הערבויות, הוא עשוי לחזור למעצר.

בנוסף מבקשת הפרקליטות מבית המשפט לשנות את תנאי השחרור בערבות של ברמלי, כך שיפקיד ערבות בנקאית חדשה של 2.5 מיליון שקלים, או לחלופין ערבות צד ג' בסך 4 מיליון שקלים. כן היא דורשת, בצד חריג, שברמלי יתייצב פעמיים בשבוע במחלקת החקירות של רשות ני"ע.

המפרק חשף את השימוש בכספי המשקיעים לערבות

השימוש שעשה ברמלי בכספי המשקיעים לצורך הפקדת ערבות, נחשף על ידי המפרק הזמני של רוביקון וקלע שקרסו, עו"ד ארז חבר. זאת במסגרת בדיקת כרסטות הנהלת החשבונות והעברות הכספים שביצע ברמלי, שלדברי עו"ד חבר משך ביחד עם בני משפחתו 29 מיליון שקלים מהחברות בשלוש וחצי השנים האחרונות. בסך הכל, לטענת חבר, חייבים ברמלי, אישתו ואמו כ-16.5 מיליון שקלים לחברות שהותירו חובות של 296 מיליון שקלים למשקיעים.

"בנסיבות בהן מקור כספי הערבות הוא בכספי המשקיעים שהמפרק רואה אותם כשייכים לקופת הפירוק", כתבו לבית המשפט עוה"ד חנה קורין, מאור ברדיצ'בסקי ויוני לבני שמלווים את חקירת הפרשה מטעם הפרקליטות, "אין משמעות לערבות המוטלת על המשיב בתיק זה. שהרי ברמלי אינו זכאי לכספים אלה, ולכן אין באפשרות כי יפסידם במקרה של הפרת תנאי השחרור בערובה כדי להרתיע אותו מלהימלט מאימת הדין".

"מושכלות יסוד הן כי תנאי השחרור בערובה נועדו להבטיח התייצבות לחקירה או לדיון במשפט", הם מוסיפים. "ברי אפוא כי במקום שהמשיב הפקיד ערבויות שאין בהן כדי לאיין חשש להימלטות מפני הליכי החקירה והמשפט בתיק זה, מאבדות הערבויות כל תוכן. במצב כזה נדרש להמיר ערבות זו בערבויות ממשיות שיהיה בהן כדי למלא את תכליתן".

המפרק עו"ד ארז חבר. ברמלי, אישתו ואמו כ-16.5 מיליון שקלים לחברות , צילום: יובל חן המפרק עו"ד ארז חבר. ברמלי, אישתו ואמו כ-16.5 מיליון שקלים לחברות | צילום: יובל חן המפרק עו"ד ארז חבר. ברמלי, אישתו ואמו כ-16.5 מיליון שקלים לחברות , צילום: יובל חן

3.7 מיליון שקל במניות סחירות, 730 אלף שקל בעו"ש

"הדברים מקבלים משנה חומרה ותוקף", כותבים הפרקליטים, "בשל העובדה שברמלי בחר למשוך את כספי הערבות מכספי המשקיעים, אף שבאותה עת היה בחשבון העו"ש הפרטי שלו או של אשתו ובחשבון המניות די כסף לתשלום הערבות – והרבה מעבר מכך. המשיב הסתיר עובדה זו מהפרקליטות ומבית המשפט, והיא התבררה לראשונה נוכח בקשת המפרק הזמני. התנהלות זו מקיימת חשש ממשי בנוגע לכוונותיו, היא מצטרפת לחשדות החמורים בתיק זה, ומקשה לתת בו אמון".

כאמור, הפרקליטות צירפה לבקשה תדפיסים מחשבונו של ברמלי בבנק הפועלים מה-23.2, לפיו בחשבונותיו היו ני"ע סחירים בשווי 3.7 מיליון שקלים ובחשבון העו"ש היו עוד כ-730 אלף שקלים. חיובי כרטיס האשראי שלו עמוד על כ-79 אלף שקלים. במקביל בחשבונה של אישתו דניאלה במזרחי טפחות, כך התדפיסים, היו 234 אלף שקלים.

השופטת דנה אמיר הורתה אתמול לעורכות הדין של ברמלי, נוית נגב ואיריס ניב-סבאג, להגיש תגובה לבקשת הפרקליטות. התגובה טרם הוגשה.

ברמלי. התנהלות שמקשה על מתן אמון, צילום: נתן כהן ברמלי. התנהלות שמקשה על מתן אמון | צילום: נתן כהן ברמלי. התנהלות שמקשה על מתן אמון, צילום: נתן כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות