אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעלון לתעשיינים: תקציב חמש שנתי יאפשר ליצור התקשרויות ארוכות טווח צילום: אריאל חרמוני

יעלון לתעשיינים: תקציב חמש שנתי יאפשר ליצור התקשרויות ארוכות טווח

שר הביטחון הגדיר בכנס התעשיינים את תקציב הביטחון הנוכחי כ"אירוע היסטורי. אני מקווה שנצא לדרך חדשה"

27.11.2015, 13:11 | הדס גליקו

שר הביטחון משה יעלון התייחס הבוקר (ו') לתקציב הביטחון במסגרת כנס התעשייה באילת ואמר כי "הגענו בהסכמה למתווה תקציבי חמש שנתי שאתם תרגישו אותו - כי מנהל הרכש במשרד הביטחון יודע כמה כסף יש לו השנה וכמה כסף יש לו בשנה הבאה. הוא יכול ליצור התקשרויות והתחייבויות לטווח ארוך, משהו שהוא לא יכול היה לעשות קודם. ולכן יש לזה חשיבות עצומה".

קראו עוד בכלכליסט

לדברי יעלון "תקציב הביטחון הוא אירוע היסטורי משום ש"תוכנית רב שנתית שלא היתה לי כרמטכ"ל הביאה להרבה הוצאות מיותרות. אני מקווה שאנחנו יוצאים לדרך חדשה מבחינת תקציב הביטחון באופן שיחסוך מיליארדי שקלים רק בגלל שיש מתווה לחמש שנים".

עיר הבה"דים, צילום: אריאל שוסטר עיר הבה"דים | צילום: אריאל שוסטר עיר הבה"דים, צילום: אריאל שוסטר

בהתייחס להתמודדות עם הטרור אמר יעלון כי "המערב מתחמק מהגדרת הבעיה, כשהבעיה כבר אצלו בבית. תקראו לילד בשמו. כל עוד לא יסכימו על הדיאגנוזה, גם הפרוגנוזה תהיה בעייתית".

לגבי הבעיות האזוריות אמר יעלון כי "אני מתייחס למילה 'פתרון' בזהירות. אין לנו פתרון לכל בעיה. בחלק מהדברים צריך להיזהר מהניסיון לקצר את הדרך לאיזה פתרון. צריך לדבר על דרך לחיזוק האינטרסים שלנו".

יעלון התייחס גם למעבר הסיסים לנגב ואמר "אנחנו כרגע במהלך עצום של מעבר צה"ל לנגב שהתעכב בגלל העברת כספים והחלטות תקציביות שונות. המהלך הזה מתממש. את עיר הבה"דים כבר רואים. מעבר למפעל הענק הזה שיש בו שירותים אזרחיים שניתנים לבסיס - שיטת התקשרות ייחודית - יש שכונות הולכות ונבנות כדי לאפשר למשרתים לעבור לגור בנגב. באזור התעשייה יש מפעלים שעובדים בשלוש משמרות כדי להספיק. זה נכון לדימונה ולבאר שבע, בירת הסייבר של מדינת ישראל. החברות הגדולות כבר שם. המודיעין והתקשוב יעברו לשם עם חיבור לאקדמיה ונצפה גם שתהיה נדידה של משרתי קבע להתגורר בערים אחרות בדרום".

עם זאת ציין כי "אין מעבר צבא לכשעצמו שמביא פריחה. חייב להיות מנוע כלכלי ופה הצלחנו. אנחנו מחפשים את המנוע הכלכלי לגליל. אנחנו נעביר בסיסים לשם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות