אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יפן תשוב לצוד לווייתנים צילום: shutterstock

יפן תשוב לצוד לווייתנים

בשנה שעברה הפסיקה יפן את ציד הלוויתנים בעקבות החלטתו של בית המשפט הבינלאומי הגבוה לצדק של האו"ם. כעת מבקשת המדינה לחזור לצוד לוויתנים - ומסתמכת על פטור מהאיסור על ציד למטרות מחקר

28.11.2015, 17:27 | בלומברג

סוכנות הדיג של יפן מתכוונת להחזיר השנה את פעילות ציד הלווייתנים באנטרקטיקה למטרות מחקר, כך דיווח עיתון ניקיי (Nikkei) היפני. חידוש הציד למטרות מחקר ייעשה לאחר הפסקה בת שנתיים על רקע החלטתו של בית המשפט הבינלאומי לצדק של האו"ם שהורה על יפן לחדול מציד הלווייתנים ב-2014 בטענה כי לא ניתן להצדיק ציד כזה במחקר מדעי.

עד השנה שעברה הסתמכה יפן על פטור מהאיסור של ציד לוויתנים משנת 1986 המתיר את ציד היונק הימי למטרות מחקר. פעילי איכות סביבה ברחבי העולם טוענים כי מדובר בפרצה שניצולה איננו ראיו וכי ניתן לערוך חקר של לוויתנים באופן שאיננו קטלני ליונק.

לוויתן. פעילי איכות סביבה טוענים כי ניתן לחקור לוויתנים בצורה פחות פוגענית לוויתן. פעילי איכות סביבה טוענים כי ניתן לחקור לוויתנים בצורה פחות פוגענית לוויתן. פעילי איכות סביבה טוענים כי ניתן לחקור לוויתנים בצורה פחות פוגענית

יפן אמרה כי תגביל את מספר הלווייתנים שתתפוס לשליש מהמכסה הקודמת של 1,000 לווייתנים. יפן צדה למעלה מ-13 אלף ליווייתנים בשלושה העשורים הקודמים. לא ניתן היה להשיג תגובה מהסוכנות היפנית.

ממשלות אוסטרליה וניו זילנד מתחו ביקורת על שינוי הכיוון במדיניות היפנית וצהירו כי הן מתנגדות להשבתו של ציד הלווייתנים: "אוסטרליה מחויבת להגנה על הלווייתנים ואנו נמשיך לפעול עם הקהילה הבינלאומית כדי לקדם את שימור הלווייתנים ואת השעיית הציד הגלובלי של לווייתנים למטרות מסחריות", הצהיר השר להגנת הסביבה של אוסטרליה גרג האנט בהודעת דואר אלקטרוני. ממשלת ניו זילנד אמרה כי תשקול "את כל האופציות" כדי לחסל את ציד הלווייתנים באוקיינוס הדרומי - כך מסר שר החוץ בפועל טוד מקליי בהצהרה נפרדת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות