אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדינות חבר העמים הבריטי יקימו יחידה למלחמה בקיצוניות צילום: איי פי

מדינות חבר העמים הבריטי יקימו יחידה למלחמה בקיצוניות

ר"מ בריטניה דיוויד קמרון הכריז על היוזמה בפסגה במלטה, שבה השתתף גם נשיא צרפת פרנסואה הולנד

29.11.2015, 08:18 | שירות כלכליסט

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון הכריז על הקמת יחידה למלחמה בתהליכי הקצנה במדינות חבר העמים הבריטי. בוועידת מדינות חבר העמים בוואלטה, בירת מלטה, אמר קמרון כי ממשלתו תשקיע ביחידה 5 מיליון ליש"ט וקרא לממשלות אחרות בחבר העמים הבריטי להירתם למאמץ. קמרון אמר את הדברים בפגישה של 10 ממנהיגי מדינות חבר העמים, ובהם גם מנהיגי ניו זילנד, אוסטרליה, קנדה, גאנה, סינגפור וטרינידד וטובאגו.

ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, צילום: גטי אימג ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון | צילום: גטי אימג' ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, צילום: גטי אימג

קמרון אמר כי על מדינות חבר העמים לעמוד בראש המאבק ב"קיצוניות, שחיתות ושינוי אקלים". לדברי קמרון תפעל היחידה החדשה של חבר העמים הבריטי כדי לאתר חומר תעמולה קיצוני באינטרנט ולשתף מידע ומומחיות על מניעה בפועל של פעולות טרור. קמרון קשר בין המאבק בשחיתות ובין המאבק בטרור ואמר ש"השחיתות הורסת כלכלות, מונעת פיתוח ומאכלת את החברה. היא אף יכולה לעודד טרור משום שהיא מפחיתה את האמון של האזרחים בהגינות של הממשל". קמרון ניצל את נאומו כדי לדחוק בחברי הפרלמנט הבריטים להצביע בעד השתתפות בהתקפות האוויריות נגד ארגון המדינה האסלאמית בסוריה.

עמדה דומה השמיע גם נשיא צרפת פרנסואה הולנד, שטס למלטה בתום טקס הזיכרון לזכר 130 הרוגי התקפת הטרור בפריז ביום שישי 13 בנובמבר. "אני קורא לחברי הפרלמנט הבריטים להביע סולידריות עם צרפת, אבל מעל הכול להכיר בחשיבות המאבק בטרור ולאשר את ההתערבות בסוריה", אמר הולנד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות