אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
להציל את עו"ד הנקס

להציל את עו"ד הנקס

סרט חדש של שפילברג זה לא מה שהיה פעם, אבל זה עדיין סרט חדש של שפילברג - גם אם במרכזו עו"ד לענייני ביטוח

29.11.2015, 08:55 | איתי לב

במרכזו של "גשר המרגלים", הסרט החדש של סטיבן שפילברג, עומד עורך הדין האמריקאי ג'יימס דונובן (טום הנקס), שמתמנה לתפקיד הסנגור של המרגל הרוסי רודולף אייבל (מארק ריילנס, שחקן תאטרון בריטי שעושה תפקיד מצוין) בשיאה של המלחמה הקרה.

התסריט, שאותו כתבו מאט צ'רמן ("סוויטה צרפתית") והאחים כהן, הבטיח להיות דרמת מתח, אבל התגשם יותר כדרמת מוסר חברתית שפשוט מוקמה בתחום שמייצר דילמות מוסריות בקלות ולמכביר - עולם הריגול.

בחלקו הראשון של הסרט מתמודד דונובן מול דעת קהל מתלהמת ומערכת צדק מוטה כדי להעניק סיכוי ללקוחו. חלקו השני של הסרט מגלה שהחלק הראשון היה רק חימום לקראת התפקיד האמיתי של דונובן - נושא ונותן עצמאי בעסקת שבויים בברלין, בירת הריגול העולמית דאז, במסגרת יוחלף אייבל עם טייס אמריקאי שנפל בשבי (אוסטין סטונוול בהופעה די עלובה).

טום הנקס בתפקיד עורך הדין ג טום הנקס בתפקיד עורך הדין ג'יימס דונובן. מראה לעולם "במה אנחנו מאמינים" טום הנקס בתפקיד עורך הדין ג

מאחר ועיקר האקשן בסרט הוא משאים ומתנים והגיבור הוא עורך דין לענייני ביטוח, "גשר המרגלים" הוא לפרקים אטי ועמוס דיאלוגים. סטיבן שפילברג ממשיך להאיר את העבר הלא רחוק, והוא והצלם יאנוס קאמינסקי (שצילם גם את "להציל את טוראי ראיין" ו"רשימת שינדלר"), מייצרים יחד שחזורים תקופתיים מרשימים. אבל שפילברג גם רוצה לספר סיפור מוסרי על אדם שלא פחד להביע את עמדתו גם אל מול סכנת מוות. "אדם אחד הראה לעולם במה אנו מאמינים", טוענות כותרות הטריילר, אבל המסרים האלה היו משכנעים יותר ב"טוראי ראיין". מצד שני, זה עדיין סרט של שפילברג, וככזה הוא עשוי לעילא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות