אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם קובי אמסלם יוכל להגיש מועמדות לתפקיד ציר כלכלי בוושינגטון? צילום: נמרוד גליקמן

האם קובי אמסלם יוכל להגיש מועמדות לתפקיד ציר כלכלי בוושינגטון?

בכירים באוצר בדקו אם אפשר לשנות את תנאי הסף של התפקיד, לאחר שהממונה על השכר מעוניין להתמודד, אבל אין לו תואר ראשון בכלכלה או במינהל עסקים כמתבקש, אלא תואר שני במשפטים

29.11.2015, 15:08 | שאול אמסטרדמסקי

בכירים במשרד האוצר בדקו מול נציבות שירות המדינה אם אפשר לשנות את תנאי הסף במכרז לתפקיד הציר הכלכלי של ישראל בוושינגטון. המכרז נסגר באמצע נובמבר, אך הפניה נעשתה עוד קודם לכן.

הסיבה לבדיקה היתה פניה של הממונה על השכר במשרד האוצר קובי אמסלם, שמחזיק בתואר שני במשפטים, בעוד שתנאי הסף לתפקיד הינו תואר ראשון בכלכלה או במינהל עסקים. גם ב-2014 חיפש משרד האוצר מועמד לתפקיד הציר הכלכלי, ואז השכלה משפטית דווקא התאימה לדרישות הסף.

משה בר סימן טוב, הציר הקודם וכיום מנכ"ל משרד הבריאות, צילום: נמרוד גליקמן משה בר סימן טוב, הציר הקודם וכיום מנכ"ל משרד הבריאות | צילום: נמרוד גליקמן משה בר סימן טוב, הציר הקודם וכיום מנכ"ל משרד הבריאות, צילום: נמרוד גליקמן

מלבד אמסלם, עשרות מועמדים אחרים הגישו מועמדותם לתפקיד, חלק גדול מהם בכירים לשעבר במשרד האוצר.

אמסלם משמש בתפקיד מאז מאי 2012, וסביר להניח שיפרוש מתפקידו בכל מקרה במהלך השנה הבאה. בנציבות אישרו את המידע והשיבו כי נעשתה פניה לא פורמלית מצד משרד האוצר לבירור הנושא.

גם בעת מינויו של אמסלם לתפקיד הנוכחי הוא לא עמד בתנאי הסף, שדרשו השכלה כלכלית. עם זאת, לאחר פניה של שר האוצר דאז יובל שטייניץ לנציבות שירות המדינה שונו התנאים כך שנסללה הדרך למינויו של אמסלם.

תפקיד הציר הכלכלי בוושינגטון התפנה לאחר שהציר הקודם, משה בר סימן טוב, קיצר את תפקידו וחזר לישראל לאחר כמה חודשים בתפקיד כדי להתמנות לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות. קודם לכן שימש בתפקיד אלי גרונר, כיום מנכ"ל משרד ראש הממשלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות