אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

צפו: דחיפות, קטטות ומחטפים אלימים בבלאק פריידי

תקריות אלימות הפכו כבר מזמן להיות מזוהות עם יום המבצעים שלאחר חג ההודיה. בקנטאקי שני גברים נקלעו לקרב אגרופים מול מאות קונים, במישיגן שתי נשים רבות על מכשיר לאידוי ירקות. וזה לא הכל

29.11.2015, 16:18 | שירות כלכליסט
מכירות ה"בלאק פריידי" בארה"ב אמנם התאפיינו השנה בעלייה במכירות המקוונות מצד קונים שהעדיפו להתרחק מהצפיפות ולערוך קניות נוחות מהבית שלהם, אך הן לא מנעו את התקריות האלימות שהפכו להיות מזוהות עם יום המבצעים שלאחר חג ההודיה. בלואיוויל קנטאקי לדוגמה שני גברים נקלעו לקרב אגרופים מול מאות הקונים, והמשטרה נאלצה להתערב כדי להפריד ביניהם. בדומה, בקניון אחר בקנטאקי פרצה תגרה בין עשרה צעירים. שוטר הצליח להפריד בין הנערים, אך עוד לא ברור מה גרם לה.

"אפשר להרגיש את המתיחות עוד לפני שפותחים את הדלתות של החנויות", סיפרה לדיילי מירור קלייר תומאס, שערכה קניות בניו יורק. "וברגע שהדלתות נפתחות המהומה פורצת".

סרטונים שהועלו לרשת החברתית מראים לדוגמה כיצד אישה בחנות במישיגן חוטפת מידיו של ילד קטן מכשיר לאידוי ירקות. אמו של הילד, שמחזיקה בעצמה שני מכשירי אידוי מנסה לחטוף בחזרה את המכשיר מאותה אישה.

בלאק פריידי מאופיין באלימות מאז הושק לראשונה בתחילת שנות האלפיים. ב-2008 למשל קבוצה של כאלפיים קונים המתינו מחוץ לחנות של וולמארט בניו יורק, ועוד לפני פתיחת הדלתות הרשמית בשעה 5 לפנות בוקר, החלו לדחוף. הם שברו את הדלתות ורמסו את אחד העובדים למוות. למרבה הבושה, הקונים סירבו להפסיק את ההסתערות גם כשעובדים אחרים מיהרו לעזרתו של המוכר, בטענה שהם המתינו בקור ולא מוכנים להמשיך ולחכות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות