אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: מתלוננת רביעית נגד ינון מגל צילום: שאול גולן

דיווח: מתלוננת רביעית נגד ינון מגל

אישה שעבדה בעבר עם חבר הכנסת מהבית היהודי טוענת שנתקלה בו לפני כשנתיים במקום ציבורי ואז נישק אותה "נשיקה פולשנית". היא נבהלה ועזבה את המקום. היום שהו חוקרי משטרה בבית וואלה כדי לאסוף עוד ראיות

29.11.2015, 20:28 | ynet
מתלוננת רביעית נגד ינון מגל: ערוץ 2 חשף הערב (יום א') כי אישה שעבדה בעבר עם חבר הכנסת מהבית היהודי לא באתר וואלה נתקלה בו לפני שנתיים במקום ציבורי ואז נישק אותה "נשיקה פולשנית", כדבריה. היא נבהלה ומיהרה לעזוב את המקום. לפי הדיווח, היא החליטה לחשוף את המקרה כדי לחזק את גרסאות שלוש המתלוננות נגד מגל. בשעות אחר הצהריים הגיעו לבית וואלה בתל אביב חוקרי המשטרה כדי לאסוף עוד ראיות נגד ינון מגל.

קראו עוד בכלכליסט

 האישה פנתה לכתבת דפנה ליאל שעובדת בערוץ: "היא פנתה אלינו לאחר שראתה את ההתקפות וההכפשות על שתי הנשים הקודמות שפרסמו פוסטים נגד מגל", פורסם בערוץ 2. "לדבריה היא לא יכלה יותר לעמוד מנגד והרגישה צורך לעשות מעשה שיחזק גם את האמינות שלהן ולומר 'גם לי זה קרה'. מדובר כאמור באישה שעבדה בעבר עם יינון מגל, לא ב'וואלה', ולפני שנתיים היא נתקלה בו באופן אקראי במקום ציבורי באמצע היום. הם ניהלו שיחת חולין קצרה ואז לטענתה הוא נישק אותה בניגוד לרצונה, נשיקה פולשנית כהגדרתה, כשהוא מותיר אותה המומה.

יחידה להב 433, צילום: אבי מועלם יחידה להב 433 | צילום: אבי מועלם יחידה להב 433, צילום: אבי מועלם

"היא מלמלה כמה דברים, ככה היא מספרת, ומיהרה לעזוב את המקום. שאלנו אותה למה לא התלוננה בזמנו והיא פשוט הסבירה שהיא הרגישה שהנזק שייגרם לה, למשפחתה ולפרנסתה עלול להיות גדול בהרבה מאותה נשיקה, שכאמור הייתה לה מאוד לא נעימה ונכפתה עליה, כהגדרתה. היא מקווה שהפרשה הזו תסתיים בכך שינון מגל יעזוב את החיים הציבוריים ויחסוך לכל המעורבים את מחול השדים המשטרתי והמשפטי, אבל בכל מקרה היא לא תכננה לעשות שום דבר עד שבאמת ראתה את אותן התקפות על שתי הנשים האחרות". 

המשטרה הודיעה ביום רביעי האחרון כי תפתח בבדיקה של הפרשה, וגורם בכיר אמר כי לא יהיה מנוס מלזמן את מגל לחקירה אחרי גביית העדויות. במשטרה אמרו כי ההליך לבדיקת הפרסומים על אודות חשד להטרדה מינית ינוהל בלהב 433, בהנחיית ראש האגף לחקירות ולמודיעין. היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה שי ניצן עודכנו על ידי ראש אגף החקירות מני יצחקי על פתיחת הבדיקה והוחלט כי הם יקבלו עדכון על ההתפתחויות. למחרת (חמישי) המשטרה גבתה עדות ראשונה ממתלוננת נגד מגל.

הפרשה החלה לאחר פוסט בפייסבוק של העיתונאית רחלי רוטנר, שטענה כי במסיבת הפרידה של מגל מאתר "וואלה" מגל הטריד אותה מינית ואמר לה כי היה "הציצי והתחת שלה מחרמנים אותו". אחרי רוטנר, פרסמה עובדת נוספת ב"וואלה", אור שוקרון, פוסט בפייסבוק שבו האשימה את חבר הכנסת מהבית היהודי, ששימש בעבר העורך הראשי של האתר, בכך שהטריד אותה מינית. "קולגה שמלטף לי את הישבן יותר מפעם אחת חרף בקשותיי שיפסיק", כתבה שוקרון בפייסבוק, "ששואל אותי אם ארצה להצטרף אליו לתא השירותים ושאר שאלות שלא משתמעות לשני פנים - הביא על עצמו את השיימינג שהוא חווה". 

בעקבות פרסום הפרשה, ינון זומן לפגישה עם יו"ר מפלגת הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט. ראש המפלגה נזף בינון והדיח אותו מראשות סיעת הבית היהודי, אך אמר כי "לא חורצים דין אדם בכיכר הפייסבוק". בהודעה שפרסם מגל לאחר הפגישה הלילית עם בנט, הוא אמר כי יפסיק כעת לכהן כיו"ר סיעת הבית היהודי, אך יישאר כח"כ. "שגיתי בעבר בהתנהלות בלתי ראויה וקל וחומר שאינה הולמת איש ציבור כפי שאני היום", כתב מגל בהודעתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות