אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצות רוסיות לא יורשו להחתים שחקנים טורקיים צילום: איי אף פי

קבוצות רוסיות לא יורשו להחתים שחקנים טורקיים

זאת במסגרת הסנקציות הכלכליות שהטילה רוסיה על טורקיה, לאחר שהאחרונה הפילה מטוס קרב רוסי בשבוע שעבר

30.11.2015, 14:42 | שירות כלכליסט

מועדוני הספורט הרוסיים לא יורשו להחתים שחקנים טורקיים בפגרת החורף הקרובה, כך הודיע ביום ראשון שר הספורט הרוסי ויטאלי מוטקו.

קראו עוד בכלכליסט

גוקדניז קרדניז מרובין קזאן. "אם מישהו ירצה להחתים שחקן טורקי בחלון ההעברות המתקרב, לא תהיה לו אפשרות כזו", , צילום: איי אף פי גוקדניז קרדניז מרובין קזאן. "אם מישהו ירצה להחתים שחקן טורקי בחלון ההעברות המתקרב, לא תהיה לו אפשרות כזו", | צילום: איי אף פי גוקדניז קרדניז מרובין קזאן. "אם מישהו ירצה להחתים שחקן טורקי בחלון ההעברות המתקרב, לא תהיה לו אפשרות כזו", , צילום: איי אף פי

"אם מישהו ירצה להחתים שחקן טורקי בחלון ההעברות המתקרב, לא תהיה לו אפשרות כזו", אמר מוטקו, המכהן גם כנשיא התאחדות הכדורגל הרוסית. "אנחנו לא צריכים לקפוץ קדימה מדי, אבל הקבוצות קיבלו את המסר".

כשנשאל לצורך הבהרה אם משרד הספורט מורה לקבוצות לא להחתים שחקנים טורקיים, ענה מוטקו: "בהחלט".

רוסיה הטילה ביום שבת שורה של סנקציות כלכליות על טורקיה, לאחר שהיא הפילה מטוס קרב רוסי מוקדם יותר באותו השבוע. מוטקו הוסיף כי סנקציות הספורט לא ישפיעו על השחקנים הטורקיים שכבר משחקים במועדונים הרוסיים, ביניהם קשר רובין קאזאן, גוקדניז קרדניז, שהצטרף לקבוצה ב-2008. "כל מי שיש לו חוזה קיים ימשיך לעבוד", הדגיש מוטקו.

חברות טורקיות שכבר מעורבות בבניית האצטדיונים עבור מונדיאל 2018 שייערך ברוסיה יורשו גם כן להמשיך בעבודתן, הוסיף מוטקו. "הן לא יהיו פה בעתיד, אך בשלב זה יש להן חוזים ולא נפר אותם".

מוקדם יותר משרד הספורט המליץ לקבוצות הכדורגל לבטל מחנות אימונים מתוכננים בטורקיה. כמה קבוצות, ביניהן לוקומוטיב מוסקבה, ספרטק מוסקבה, קרסנודאר, קובן קרסנודאר, אמרו כי יקשיבו לעצה.

המתיחות בין שתי המדינות החלה ביום שלישי שעבר, אז הפילה טורקיה מטוס רוסי בסמוך לגבול עם סוריה. כתוצאה מכך נהרג טייס רוסי. חייל נוסף שנשלח לחלץ את צוות המטוס נהרג גם כן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות