אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פטריק דרהי רכש את זכויות השידור של הפרמיירליג בצרפת

פטריק דרהי רכש את זכויות השידור של הפרמיירליג בצרפת

אלטיס גברה על קנאל פלוס, חטיבת הטלוויזיה בתשלום של ויוונדי - תשלם כ-300 מיליון יורו לזכויות לשלוש שנים

30.11.2015, 16:54 | שירות כלכליסט
חברת המדיה אלטיס שבבעלות פטריק דרהי זכתה בזכויות לשידור משחקי הפרמיירליג האנגלית בצרפת ובמונאקו. אלטיס גברה על קנאל פלוס, חטיבת הטלוויזיה בתשלום של ויוונדי, והמהלך מייצג התחזקות בהסתמכות שלה על תחום הספורט, במטרה למשוך לקוחות לחבילות הטלפון והכבלים של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

אוסקר מצ אוסקר מצ'לסי. דרהי ניצח את הקטארים | צילום: אי פי איי אוסקר מצ

בצרפת, לקוחות של נומריכייבל, ספקית הטלפון והכבלים של אלטיס, יוכלו לצפות בכל המשחקים בליגה החל מהעונה הבאה שיוצאת לדרך באוגוסט. החוזה הוא לשלוש עונות, כך הודיעה החברה בשבוע שבר, אך לא חשפה את הסכום שתשלם. אולם לפי אדם המקורב לנושא, אלטיס שילמה 300 מיליון יורו (317.5 מיליון דולר). רכישת הזכויות מצביעה על כך שדרהי מוכן להוציא כספים כדי להשיג מנויים לטלפונים ולכבלים, זאת לאחר שבנה לעצמו אימפריית תקשורת על ידי רכישת חברות. מנגד, עבור קנאל פלוס, שבשלב זה משדרת את משחקי הליגה האנגלית בצרפת, מדובר ב"מכה קשה" לתיק המצטמצם שלה של זכויות שידור ספורט.

המשחק של נבחרת צרפת ברוגבי נגד ניו זילנד היה המשדר הנצפה ביותר בטלוויזיה הצרפתית באוקטובר כך על פי הנתונים שאספו בחברת מדיה מטרי. ספורט וסרטים נחשבים להצעות הדגל של קנאל פלוס, שמוכרת מנוי בשווי 39.90 יורו בחודש.

התיאבון של דרהי לזכויות ספורט הוא האחרון בערימת הבעיות המצטברות של יו"ר ויוונדי וינסנט בולורה, ששואף לחולל שינוי בקנאל פלוס על ידי החלפת ההנהלה והתוכניות בערוץ.

נציג מטעם קנאל פלוס אישר כי הערוץ הגיש הצעה לזכויות, אך לא הסכים להגיב עוד על המכרז או על אסטרטגיית התוכן הנוכחית של החברה.

בשלוש השנים האחרונות, התחרות בצרפת מצד beIN Sports של אל-ג'זירה אילצה את קנאל להגדיל את הסכומים שהיא משלמת כדי לזכות בזכויות השידור. במקביל, דרהי הפך בשנתיים האחרונות לאחד מטייקוני התקשורת הפעילים ביותר בזירת הרכישות. הוא פועל בעיקר באירופה, ולאחרונה שם עינו על נכסי מדיה שיעניקו יתרון לספקיות שלו כמפיצות תכנים.

רכישת זכויות השידור מצביעה גם על כך שהעסק הצרפתי של דרהי פועל באגרסיביות כדי לשמור על לקוחות ולעלות את החשבון החודשי של המשתמשים. ברבעון השלישי דיווחה נומריכייבל על ירידה במכירות על רקע התחרות מיריבות כמו אורנג', וציינה כי היא מגדילה את ההוצאות על שיווק כדי למשוך משתמשים חדשים.

"האיחוד של נכסי הטלקום שלנו עם תכנים אקסקלוסיביים עומד במרכז האסטרטגיה ארוכת הטווח שלנו", מסר מנכ"ל אלטיס מישל קומבס.

עסקת הזכויות בצרפת מסמלת הכנסות נוספות לאחת הליגות העשירות גם כך בעולם. בפברואר, רשתות סקיי ו-BT הסכימו לשלם מחיר שיא של 5.14 מיליארד ליש"ט (7.8 מיליארד דולר) עבור הזכויות בבריטניה לשידור משחקי הפרמיירליג, עלייה של 70%. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות