אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנהלת בתי המשפט והעובדים סיכמו: הוועד יעדכן לפני שביתה צילום: shutterstock

הנהלת בתי המשפט והעובדים סיכמו: הוועד יעדכן לפני שביתה

סכסוך העבודה בבתי המשפט טרם נפתר; לאחר שבשבוע שעבר פצחו העובדים בשביתת פתע הוסכם עימם היום על הודעה מראש בת 48 שעות לפחות שתאפשר פנייה נוספת לבית הדין לעבודה

30.11.2015, 17:45 | זוהר שחר לוי
הנהלת בתי המשפט הגיעה היום (ב') להסכמות מול ועד העובדים, לפיהן במידה ויוחלט על שביתה או עיצומים תינתן הודעה מראש בת 48 שעות לפחות וזו תאפשר פנייה נוספת לבית הדין לעבודה.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר (יום ה') התקיימה שביתת פתע במערכת בתי המשפט לאחר שוועד העובדים הורה לעובדים לנטוש את מקום עבודתם החל משעות הבוקר. השביתה גררה שיבושים בעבודת המזכירויות בבתי המשפט ברחבי הארץ.

הרקע לשביתת הפתע היא סכסוך בן כמה חודשים בין העובדים להנהלה על רקע רפורמה כללית המתוכננת במערכת בתי המשפט שצפויה להביא לשינוי מהותי באופי העבודה. במסגרת המאבק אישרה ההסתדרות הכרזה על סכסוך עבודה בקרב העובדים ובהמשך, לאחר התדיינות בבית המשפט הודיעו הצדדים כי ינהלו ביניהם משא ומתן.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

בעקבות שביתת הפתע, אמרו בהנהלת בתי המשפט כי הם רואים את הצעד בחומרה וכי השביתה נעשתה "באופן פתאומי, חד צדדי ובניגוד לסיכום בין הוועד לבין ההנהלה". בהמשך, פנו נציגי הנהלת בתי המשפט לבית הדין הארצי לעבודה.

במסגרת דיון שהתנהל היום (ב') בין הצדדים בפני נשיא בית הדין הארצי לעבודה, יגאל פליטמן, הוסכם כי ככל שהוועד יחליט על שביתה מקיפה או עיצומים תינתן להנהלת בתי המשפט התראה בת 48 שעות לפחות. במידה וההודעה תינתן במהלך סוף השבוע יתארך זמן זה ל-72 שעות. בהודעה זו יציינו העובדים את עילת השביתה, היקפה, סוגה ומשכה.

בפרק הזמן שיעמוד לרשותה תוכל הנהלת בתי המשפט לפנות לבית הדין האזורי לעבודה על מנת שיכריע אם העובדים יכולים לשבת ומה היקפה ומידתיותה של השביתה.

בנוסף, במסגרת הדיון, הבהיר הוועד כי שביתת הפתע שהתקיימה בשבוע שעבר הגיעה לסיומה וכי "צעדי העובדים מיום זה מוצו ועם סיום הצעדים הארגונים העובדים חזרו לעבודה סדירה וכי אין בדעתם לפי שעה לנקוט בשביתה שעילתה הינה יישום התוכנית האסטרטגית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות