אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סניפי המשביר וניו פארם ייצרו פחות הכנסות ברבעון השלישי צילום: אוראל כהן

סניפי המשביר וניו פארם ייצרו פחות הכנסות ברבעון השלישי

חברת האחזקות המשביר 365 דיווחה על שיפור בהכנסות וברווח הנקי - אך זאת בגלל החברה בת קשרי תעופה, שעומדת למכירה

01.12.2015, 08:31 | גיל קליאן

הפעילות הקמעונאית של קבוצת המשביר - חנויות המשביר לצרכן וניו פארם - ייצרה פחות הכנסות ברבעון השלישי. כך עולה מדו"חת המשביר 365שפורסמו הלילה. הפדיון הכולל של החנויות עמד על 460 מיליון שקל, ירידה של 3.8% לעומת הרבעון המקביל. בסניפים זהים מדובר על ירידה של 2.1%. החברה הסבירה כי התוצאות משקפות את החרפת התחרות ואת הגידול בשטחי המסחר, לצד הירידה בשימוש בתווי קנייה.

קראו עוד בכלכליסט

נקודת האור בדו"חות המשביר היא חברת קשרי תעופה, שדיווחה על זינוק של 48% במכירות הרבעוניות ל-340 מיליון שקל, ועל הכפלת הרווח התפעולי ל-26 מיליון שקל. בשאר המגזרים הרווחיות דישדשה - במגזר בתי הכלבו הרווחיות התפעולית נותרה על 2%, ובפעילות הקוסמטיקה והדראגסטור היא ירדה מ-3% ל-2%. תחום הטכנולוגיות, שכרגע לא מייצר הכנסות לחברה, ייצר הפסד תפעולי של 10 מיליון שקל, לעומת הפסד של 7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

כאשר בוחנים את פעילות המשביר 365 המאוחדת - בולט יותר השיפור של קשרי תעופה לעומת ההידרדרות במשביר ובניו פארם. כך, הכנסות החברה עמדו על 772.8 מיליון שקל, עלייה של 14.3% לעומת הרבעון המקביל. הרווח התפעולי עמד על 20.3 מיליון שקל לעומת 13.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה, והרווח הנקי הסתכם ב-7.7 מיליון שקל, לעומת הפסד של 15.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

יש לציין, כי אותה אחזקה בקשרי תעופה שסייעה לחברה לשפר את התוצאות הכספיות עומדת למכירה. החברה ציינה בדו"חות כי היא פועלת למימוש אחזקתה בחברת התיירות, וכי מימוש זה הוא אחת הסיבות שהחברה מעריכה כי תוכל לעמוד בהתחייבויותיה בתקופה הקרובה.

רמי שביט, בעל השליטה במשביר, צילום: מיקי נועם אלון רמי שביט, בעל השליטה במשביר | צילום: מיקי נועם אלון רמי שביט, בעל השליטה במשביר, צילום: מיקי נועם אלון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות