אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדו"חות מגלים: המכונות של WTP הפסיקו לעבוד כבר בחודש יולי צילום: אריאל שרוסטר

הדו"חות מגלים: המכונות של WTP הפסיקו לעבוד כבר בחודש יולי

החברה, שבאותה תקופה היתה בשליטת אמיר ברמלי ואבנר ארזי - לא רשמה הכנסות ברבעון, ולמרות זאת העניקה הלוואה שרוקנה את הקופה

01.12.2015, 12:42 | גיל קליאן

המכונות במפעל מיחזור הפלסטיק של WTP שבקו חיים כבר לפני 5 חודשים. כך חושפים הדו"חות הכספיים של החברה לרבעון השלישי שפורסמו אמש (ב') בשעות הלילה המאוחרות. למעשה, הדו"חות נמגלים כי החברה לא רשמה הכנסות מאז חודש יולי. במהלך הרבעון היו שותפים בחברה אמיר ברמלי ואבנר ארזי, והבעלות הועברה לארזי ללא תמורה לפני מספר שבועות.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך הרבעון השלישי דיווחה החברה על שורה של אירועים כמו למשל פרישת היו"ר, יובל רבין, ופרישת מנהל המפעל ומימוש מניותיו - כאשר ברקע הצהיר ארזי כי פעילות המפעל מתנהלת כרגיל, וכי פרישת מנהל המפעל היא על רקע מיזוג WTP עם פעילות מכניסה אחרת.

באוגוסט העניקה החברה הלוואה של 3 מיליון שקל לד.פ עומר - חברת פלסטיקה אחרת. כעת מתברר כי אותה הלוואה הוענקה לאחר ש-WTP עצרה את פעילותה. הלוואה זו רוקנה לחלוטין את יתרות המזומנים של החברה, כאשר נכון לסוף הרבעון השלישי אין כלל מזומנים בקופתה.

מאז, בנק הפועלים החליט לבקש מבית המשפט להצהיר על ארזי כפושט רגל, והחברה הבורסאית פנתה בעקבות כך בדרישה לארזי כי יעמוד בהתחייבותו להעמיד לחברה מימון נוסף של 15 מיליון שקל. עד מועד הדו"ח לא הגיב ארזי לדרישת החברה. ברמלי מצידו מתמודד עם קריסת קבוצת רוביקון שייסד, ועם חובות של כ-300 מיליון שקל למשקיעים שלו.

אבנר ארזי, צילום: סטודיו zooz אבנר ארזי | צילום: סטודיו zooz אבנר ארזי, צילום: סטודיו zooz

בנוסף, נגד החברה עומדת תביעה נגזרת של בעלי מניות, שטוענים לרשלנות של נושאי המשרה בחברה בעת רכישת פעילות מיחזור פלסטיק מחברה של ארזי, תוך הסתמכות על הערכת שווי לא מציאותית.

WTP דיווחה על הפסד תפעולי של 1.4 מיליון שקל ברבעון השלישי, ועל הפסד של 1.8 מיליון שקל בשורה התחתונה. במהלך הרבעון שרפה החברה מזומנים של 536 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות