אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 10 הופך להיות רווחי; מבטל הקיצוץ למשתכרים עד 30 אלף שקל צילום: אוראל כהן

ערוץ 10 הופך להיות רווחי; מבטל הקיצוץ למשתכרים עד 30 אלף שקל

יו"ר ועד העובדים מתן חודורוב לחבריו בערוץ: "עידן ההפחתות הרוחביות הגיע לקיצו וועד העובדים לא יסכים בעתיד לשום צעד דומה"

01.12.2015, 14:19 | אלירן מלכי

ערוץ 10 מתחיל להיחלץ מהצרות הכלכליות, לראשונה הוא מצליח להציג רווחים ומעלה את משכורות העובדים ששכרם עד 30 אלף שקל.

ערוץ 10 ניהל בתקופה האחרונה מאבקי הישרדות קשים בעקבות המשבר הכספי העמוק שאליו נקלע. כחלק מההסכם הקיבוצי שעליו חתם ועד הערוץ בראשות הפרשן הכלכלי מתן חודרוב עם הנהלת הערוץ, דרשו בוועד להכניס להסכם הקיצוץ סעיף הקובע כי במידה והערוץ יעבור לרווח יבטול הקיצוץ בשכר.

מימין: יוסי ורשבסקי והפרשן הכלכלי מתן חודורוב, יו"ר ועד העובדים, צילום: חגי דקל מימין: יוסי ורשבסקי והפרשן הכלכלי מתן חודורוב, יו"ר ועד העובדים | צילום: חגי דקל מימין: יוסי ורשבסקי והפרשן הכלכלי מתן חודורוב, יו"ר ועד העובדים, צילום: חגי דקל

במכתב ששלח חודרוב אל עובדי הערוץ נכתב "בישיבות ההנהלה השוטפות, שבהן נוכח גם יו"ר הוועד, אנו עדים לשמחתנו הרבה, לשיפור דרמטי בביצועיו העסקיים של הערוץ – שעמד באופן מובהק ביעדים הפיננסיים שנקבעו לו. לראשונה בתולדות ערוץ 10, השנה הקלנדרית צפויה להסתיים ברווח נקי משמעותי. התאוששותה המרשימה של החברה, דווקא בעיצומו של עוד משבר בשוק הטלוויזיה, נזקפת בהחלט לזכות מנהליה אך נותרה – בראש וראשונה – הישג אישי אדיר של

כל אחת ואחד מאיתנו: רק המאמץ המשותף של העובדים, וההישגים שהוא הניב על המסך, הובילו לכניסת המשקיעים מ-RGE ולהשגת הרישיון המיוחל".

מ-1 בינואר 2016, כלל עובדי הערוץ שהשתכרו עד 30 אלף שקל ושכרם קוצץ בעקבות ההסכם הקיבוצי, יחזרו לקבל את השכר טרם הקיצוץ.

חודרוב כתב לעובדים כי עידן ההפחתות הרוחביות הגיע לקיצו וועד העובדים לא יסכים בעתיד לשום צעד דומה. חודרוב גם התייחס לשליש התחתון של עובדי הערוץ, המרוויחים משכורות נמוכות בהרבה מהטאלנטים והפרשנים הבכירים: "עקרון השותפות בין הערוץ לבין עובדיו, שבא אשתקד לידי ביטוי בהסכם הקיצוצים לעת צרה, צריך להיתרגם עכשיו לצמיחה גם בתנאי ההעסקה ולצמצום נוסף בפערים הפנימיים. בעיתוי החגיגי הנוכחי, עם המעבר לרווחים, אנו מצפים בקרוב לחדשות טובות גם בגזרה החשובה הזו".

מערוץ 10 נמסר: "אנו עומדים בהסכמים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות