אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דרעי בוועדת הגליל: התוכנית לפיתוח הצפון כוללת הקמת אוניברסיטה חדשה צילום: דוברות הכנסת

דרעי בוועדת הגליל: התוכנית לפיתוח הצפון כוללת הקמת אוניברסיטה חדשה

לפי ההצעה, המכללות הקיימות יהפכו לקמפוסים אוניברסיטאיים שיוכלו ללמד בהם לתארים מתקדמים. התוכנית כוללת השקעה בהיקף של 19 מיליארד שקל לפיתוח צפון הארץ

01.12.2015, 15:49 | הדס גליקו

אריה דרעי, השר לפיתוח הנגב הגליל והפריפריה נאם היום (ג') בכנס הגליל והודיע על כוונת הממשלה הקים אוניברסיטה חדשה בצפון הארץ באמצעות הפיכת המכללות הקיימות לקמפוסים אוניברסיטאיים שיוכלו ללמד בהם לתארים מתקדמים. וזאת כחלק מהתוכנית השקעה של מיליארדי שקלים לעידוד הצפון.

תוכנית צפון נולדה במשרד הכלכלה ועם המעבר של דרעי למשרד לפיתוח הנגב והגליל, עברה התוכנית לאחריות המשרד לפיתוח הנגב והגליל. מתווה התוכנית שפורסם בעבר כלל השקעה בהיקף של כ-19 מיליארד שקל. בכנס הבוקר אמר דרעי כי התוכנית תצא לדרך בשנה הקרובה ותביא השקעה אדירה בתשתיות, הקמת אזורי תעשיה, מבני חינוך, הקמת פארק הייטק נוסף, חיבור הכלכלה הערבית והיהודית, ואפילו העברת חלק מבסיסי צה"ל לאזור הצפון.

אריה דרעי, צילום: נמרוד גליקמן אריה דרעי | צילום: נמרוד גליקמן אריה דרעי, צילום: נמרוד גליקמן

הכותרת של ההשקעה הממשלתית שצפויה בצפון שעל פי דרעי התקבלה על דעת ראש הממשלה היא הקמת אוניברסיטה ראשונה בגליל באמצעות הפיכת המכללות הקיימות לקמפוסים אוניברסיטאיים שיוכלו ללמד בהם לתארים מתקדמים. "היום בעוד שישה חודשים" אמר דרעי "אני כבר מקווה שנהיה אחרי החלטת ממשלה לתוכנית הצפון שתחייב את כל משרדי הממשלה כשנדע את גודל התקציב המדויק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות