אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוסעים לחו"ל בכריסמס? צפו לשיבושים באיכות הוויי-פיי

בשולי הרשת

נוסעים לחו"ל בכריסמס? צפו לשיבושים באיכות הוויי-פיי

בדיקה של רשות התקשורת הבריטית מגלה שנורות חג המולד המנצנצות עלולות לפגוע באיכות התקשורת האלחוטית

02.12.2015, 14:44 | הראל עילם

מהירות הגלישה באינטרנט צפויה לצנוח ברחבי רוב העולם המערבי במהלך החודש הקרוב, אבל כנראה שלא מהסיבה שחשבתם: רשות התקשורת הבריטית, Ofcom (המקבילה המקומית ל-FCC האמריקאית), פרסמה מחקר מקיף שמצא כי נורות הקישוט שרבים תולים סביב ביתם לכבוד חג המולד עלולות לפגוע באיכות תקשורת הוויי-פיי.

קראו עוד בכלכליסט

זהו רק אחד מהממצאים ש-Ofcom זיהתה כאשר בחנה לעומק את שוק התקשורת המקומי. שורה של מוצרי בית נפוצים יכולים לפגוע באיכות תקשורת הוויי-פיי, ביניהם גם מיקרוגלים, שלטים אלחוטיים לקונסולת משחקים, טלפונים אלחוטיים, מכשירי בלוטות' ועוד. Ofcom קבעה כי לפחות 10% מכל בתי האב והמשרדים בבריטניה סובלים מהפרעה זו או אחרת לחיבור הוויי-פיי.

כריסמס מנצנץ בפריז כריסמס מנצנץ בפריז כריסמס מנצנץ בפריז
במקרה של נורות חג המולד, בעוד שהרשות לא פירטה מה בדיוק הבעיה, ניתן להניח שהיא נובעת מכך שמדובר בחוטי נחושת זולים, לא מבודדים וארוכים במיוחד – מה שאומר שהם יוצרים מעין אנטנה פרימיטיבית והשראה חשמלית שמפריעה לחיבור הוויי-פיי.

שרון וויט, ראש Ofcom, מסרה בהודעה לעיתונות: "תקשורת אלחוטית הפכה לאחד משירותי היסוד ההכרחיים במדינה, יחד עם גז, חשמל ומים. האתגר שלנו הוא לתמוך בחדשנות ולשפר את הגישה לאינטרנט בכל הארץ".

על מנת להתמודד עם הבעיה, Ofcom השיקה השבוע את Wi-Fi Checker – אפליקציה פשוטה לאנדרואיד ו-iOS שמנתחת את איכות רשת הוויי-פיי ומציעה פתרונות אפשריים לשיפורה, כגון שינוי ערוץ הנתב או שימוש במגברי תדרים. מבדיקת "כלכליסט" עולה שהאפליקציה אינה זמינה להורדה בישראל, ועד כה רשמה פחות ממאה ביקורות בגרסת האנדרואיד – עם ציון ממוצע של 3.0.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות