אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממונה על השכר באוצר נגד ראש אגף התקציבים: פעל ללא סמכות בהסכם הביטחון צילום: אלכס קולומויסקי, עומר מסינגר

הממונה על השכר באוצר נגד ראש אגף התקציבים: פעל ללא סמכות בהסכם הביטחון

לדברי קובי אמסלם, אמיר לוי וסגנו נח הקר, קידמו את המו"מ עם מערכת הביטחון תוך מידור של יתר האגפים במשרד האוצר; בין השאר טען כי לאגף התקציבים לא היתה כל סמכות להגיע לסיכומים בנוגע לתנאי הפרישה של אנשי הקבע. אמסלם: "יישבנו חלק גדול מהדברים"

01.12.2015, 18:55 | עמרי מילמן

במכתב שהוציא הממונה על השכר קובי אמסלם בשבוע שעבר, הוא תוקף את התנהלות אגף תקציבים סביב ההסכם שנחתם עם משרד הביטחון. במכתב ביקש אמסלם להסדיר את נהלי המשרד והעבודה בין האגפים השונים, לאור כך שהממונה על התקציבים אמיר לוי, וסגנו נח הקר שאחראי על תחום הביטחון, קידמו את המשא ומתן עם מערכת הביטחון תוך מידור של יתר האגפים במשרד.

סביב חתימת ההסכם בין המשרדים, התרעמו אמסלם והחשבת הכללית מיכל עבאדי בויאנג'ו על כך שלא שותפו בהסכם ועל כך שישנן בעיות רבות בו, שלטעמם מחייבות שינוי.

לטענתו של אמסלם, לא מדובר באירוע חריג, אלא בשגרה של המשרד, מה שמהווה בעיה כאשר מדובר במשרד האוצר, שאגפיו אמורים לעבוד בתיאום מירבי.

קובי אמסלם, צילום: נמרוד גליקמן קובי אמסלם | צילום: נמרוד גליקמן קובי אמסלם, צילום: נמרוד גליקמן

במכתב, שנכתב לממונה על התקציבים כותבו גם יתר בכירי המשרד אך גם נציב שירות המדינה. ככל הנראה, במטרה היא לעשות סדר שורשי במשרד. שכן הנציב אחראי על תקנון שירות המדינה (התקשי"ר), שם נקבעות סמכויות גופי הממשלה השונים, למשל למשל מי מוסמך להתחייב בשם המדינה. אחת הטענות שהעלה אמסלם הייתה כי לאגף התקציבים אין כל סמכות להגיע לסיכומים בנוגע לתנאי הפרישה של אנשי הקבע ללא אגף השכר.

אמיר לוי. לא שיתף בהסכם את שאר האגפים באוצר אמיר לוי. לא שיתף בהסכם את שאר האגפים באוצר אמיר לוי. לא שיתף בהסכם את שאר האגפים באוצר

לטענת אמסלם, חוסר התיאום בין האגפים הביא לכך שההסכם עם הביטחון אינו מיטבי. לפחות מבחינת האוצר, מדובר למעשה בהסכם הגדול ביותר שנעשה בין שני המשרדים.

אמסלם התנגד למספר נושאים בסיכום עם הביטחון בניהם כי תקרת לקצבת פנסיית הגישור בגובה של 12 אלף שקל מכיוון שאין דרך לאכוף זאת לטענתו. בנוסף התנגד אמסלם לכך שמענק הפרישה של הפורשים בגיל 35 יעמוד על כחצי מיליון שקל, משום שהדבר מהווה תקדים מסוכן ועוד.

בכירי האוצר מבהירים כי מדובר בסוגיה מקצועית, ולא אישית, לאור אי ההסכמות האלה. באגף התקציבים ציינו כי הם מקבלים את חלק מהטענות של אמסלם וכי יפעלו בהתאם. בכירי המשרד מודים כי היו אי הסכמות שהובילו למכתב, אך מבחינתם מטרת המכתב היא לבוא ולגשר על הדברים. בנוסף, שני האגפים ושני האישים עובדים באופן מלא.

אמיר לוי אמר בתגובה כי "זה לא נכון לומר שהמחלוקת העכירה את היחסים האישיים. היינו בשנתיים וחצי האחרונות בלא מעט תהליכים קשים מול רשות השידור, הדואר ובסוף יצאו הסכמים. אנחנו תמיד עובדים ביחד עם אגפים אחרים. קובי העיר על כמה דברים שאפשר היה לעשות אחרת ויישבנו חלק גדול".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מגיבים 1 ו-2 לא מבינים מהחיים שלהם
ל-1: אין קשר לבג"צ. אמיר לוי גוזר את סמכויותיו מחוק יסודות התקציב, שכמובן נתון לפרשנות פה ושם. לא כל דבר צריך להיקבע ע"י שר - ולכן אלו מוסמכים להאציל סמכויות. במידה וכחלון לא היה סומך על לוי, היה יכול באופן מידי לעצור אותו. ל-2: תפסיקו לרחם על אנשי הקבע. חוץ מאנשי הטכנולוגיה מדובר באנשים שלא היו גומרים את החודש בחוץ, ויש להם יותר מזל משכל ובטח מכישורים בשביל השכר ותנאי הפנסיה שלהם. לקובי אמסלם: אם אתה מתנקנק בעשרות סכסוכים אל תתפלא שינסו לקחת לך מתחת לידיים את הסמכויות. ממונה על השכר לא צריך לדבר, צריך לעשות! לא נגעת בוועדים הגדולים ולא נלחמת מספיק, ואני בטוח שמאז 2012 אין לך נציג סביר לטיפול במערכת הביטחון. אמיר לוי מביא אנשים מבחוץ בעוד אתה מקדם סופרי-גרעינים באגף, כשבכיריו המנוסים עזבו ב-5 השנים האחרונות.
אלי , תל אביב  |  02.12.15
2.
ברגע שבית המשפט העליון ובג"צ לקחו לעצמם סמכויות שלא ניתנו להם בחוק
העניין החל לחלחל למטה, והיום כל פקיד חוטף לעצמו סמכויות. הממשלה לא יכלה למשול והאנרכיה משתוללת. חייבים לשים לזה סוף, כי העניין הזה של שלטון הפקידים מערער את מדינת ישראל. ההתחלה היא בחוקים אוכפים שיאלצו את בתי המשפט לשפוט, ולא לנהל את המדינה בהתאם ל"חוקים בינלאומיים". החוקים חייבים להגדיר את סמכויות בתי המשפט ומה שפיט. הדברים שלא נכללים במה שםיטת נתונים להחלטות הדרג המבצע. אחרי שבתי המשפט יירגעו, אני בטוח שהממשלה תוכל להחזיר לעצמה את המשילות והמקרים שבהם פקידים "מאמצים לעצמם" סמכויות יילכו ויפחתו.
אורי  |  01.12.15