אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק האוסטרי שחרר 2.9 מיליון דולר למחזיקי האג"ח של BGI צילום: נמרוד גליקמן

הבנק האוסטרי שחרר 2.9 מיליון דולר למחזיקי האג"ח של BGI

חברת ההשקעות דיווחה אתמול על קבלת הסכום - מתוך פיקדון של 10.2 מיליון דולר - המיועד לשרת את תשלום הקרן האחרון של החברה למחזיקי האג"ח בישראל, 32 מיליון שקל

02.12.2015, 07:12 | אורן פרוינד

סמוך להערת עסק חי שצורפו לראשונה לדו"חות BGI, דיווחה אתמול חברת ההשקעות כי קיבלה 2.9 מיליון דולר מתוך פיקדון של 10.2 מיליון דולר שהיא מחזיקה בבנק באוסטריה. הסכום נועד לשרת את תשלום הקרן האחרון של החברה למחזיקי האג"ח בישראל, העומד על 32 מיליון שקל.

כך התפוגגו חששותיהם של מחזיקי האג"ח של BGI בישראל, שהודיעו כי אם הבנק האוסטרי לא ישחרר את הכספים - הם ינקטו פעולות משפטיות. כעת, כשחלק מהסכום הועבר לפיקדון לטובת הנושים בישראל, מחזיקי האג"ח נושמים לרווחה. התשלום האחרון למחזיקי האג"ח של BGI, המחזיקה בחברת המזון וילי פוד, הוקדם ממרץ 2016 ליולי 2015.

השליטה ב־BGI עברה ביולי האחרון מידי אלכסנדר גרנובסקי לגרגורי גורטובוי, שלפי הדיווח למשקיעים הוא "אזרח ישראלי המתגורר באוקראינה, איש עסקים ובנקאי".

גרנובסקי הודיע ביולי על סיום מעורבותו בשוק הישראלי ועל העברת השליטה מהחברות הבורסאיות שבשליטתו, BGI ווילי פוד. גרנובסקי שלט בחברות אלה באמצעות חברת האחזקות שלו, ישראל 18.

גרגורי גורטובוי, צילום: business.dk גרגורי גורטובוי | צילום: business.dk גרגורי גורטובוי, צילום: business.dk

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות