אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רובים ומטעני נפץ: מבצעי הטבח בקליפורניה הם בני זוג צילום: איי פי

רובים ומטעני נפץ: מבצעי הטבח בקליפורניה הם בני זוג

משטרת סן ברנרדינו שבקליפורניה פרסמה את זהות שני מבצעי הטבח במסיבה במרכז רווחה בעיר - סאייד פארוק, אזרח אמריקני בן 28 וטאשפין מאליק בת ה-27, שנהרגו בחילופי אש עם שוטרים: "ייתכן שהירי תוכנן מראש"

03.12.2015, 08:59 | שירות כלכליסט ו-ynet

משטרת סן ברנרדינו שבקליפורניה פרסמה הבוקר (יום ה') את זהות שני האנשים שביצעו מסע ירי במרכז רווחה ומכון שיקומי לבעלי מוגבלויות בעיר, ורצחו 14 בני אדם ופצעו 17. השניים הם סאייד פארוק, בן 28, וטאשפין מאליק, בת 27. השניים נשואים ולפי המשטרה המקומית, מאליק הוא אזרח אמריקני.

גורם פדרלי המעורב בחקירה אמר לעיתון "לוס אנג'לס טיימס" כי נבדקת אפשרות שפארוק נכח במסיבה ועזב אותה לאחר ויכוח שהתרחש שם. לאחר זמן קצר הוא שב עם חמוש נוסף והשניים פתחו באש. המשטרה מסרה כי ייתכן שהירי היה מתוכנן ולא ספונטני ושהבעל ואשתו היו חמושים ברובי סער, אקדחים ומטעני נפץ. עוד נמסר שפארוק עבד כמפקח בריאות בסן ברנרדינו.

אתר הטבח בסן ברנרדינו, קליפורניה, צילום: איי אף פי אתר הטבח בסן ברנרדינו, קליפורניה | צילום: איי אף פי אתר הטבח בסן ברנרדינו, קליפורניה, צילום: איי אף פי

על פי הערכת המשטרה, רק בני הזוג - שנהרגו בחילופי אש עם שוטרים במהלך המרדף אחריהם - ביצעו את מסע הירי הקטלני. מוקדם יותר דווח על חשוד שנעצר, אולם כנראה שאין לו קשר לאירוע.

המשטרה נשאלה לגבי האפשרות שבני הזוג פעלו בהשראת ארגון הטרור הסוני "המדינה האיסלאמית" (דאעש) והשיבה כי נסיבות הירי נחקרות ושעדיין מוקדם לקבוע מדוע ביצעו השניים את הטבח הקשה.

פארוק היה מומחה סביבתי במחלקת הבריאות בסן ברנרדינו. מפקד המשטרה סיפר שהוא עזב בזעם את המסיבה במשרד שבו עבד בטרם חזר למקום עם רעייתו מאליק. חוסאם עיילוש, מנהל המועצה ליחסים אמריקניים-איסלאמיים, סיפר שבני הזוג השאירו ביום רביעי בבוקר את התינוק שלהם אצל משפחתם ולא שבו אליו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות