אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במשק האנרגיה הופתעו מדברי מזאל - אדיסון האיטלקית כלל לא קודחת במצרים צילום: shutterstock

במשק האנרגיה הופתעו מדברי מזאל - אדיסון האיטלקית כלל לא קודחת במצרים

במסגרת הדיונים בוועדת הכלכלה אמר שגריר ישראל במצרים לשעבר שאדיסון על סף גילוי שדה גז חדש, אלא שאיש לא מכיר את הנתונים עליהם הסתמך. למעשה, רק לאחרונה רכשה אדיסון מכשור לבצע סקר תלת ממדי ראשוני שאחריו יתברר הפוטנציאל התיאורתי של המאגר

03.12.2015, 16:35 | ליאור גוטמן
הדיונים בוועדת הכלכלה על מתווה הגז הגיעו ככל הנראה למחוזות הדימיון - במסגרת הדיונים היום (ה') אמר שגריר ישראל במצרים לשעבר צבי מזאל שחברת אדיסון האיטלקית על סף גילוי שדה גז חדש במצרים. ההכרזה הפתיעה את הנוכחים כיוון שהודעה מסוג זה עלולה לייתר סופית את ההגיון במתווה גז ולכל הפחות את הנימוק המדיני שלו בדבר ייצוא גז למצרים.

קראו עוד בכלכליסט

הבעיה עם האמירה של השגריר לשעבר היא שאף אחד לא מכיר את הנתונים - חברת אדיסון מחזיקה בשדה גז פעיל שאינו משתווה בגודלו לאלו שיש בישראל, ואילו שדה הגז החדש עליו דיבר מזאל כלל לא בפיתוח. למעשה, רק לאחרונה רכשה אדיסון מכשור לבצע סקר תלת ממדי ראשוני שאחריו יתברר הפוטנציאל התיאורתי של המאגר.

צבי מזאל לשעבר שגריר ישראל במצרים, צילום: מיקי אלון צבי מזאל לשעבר שגריר ישראל במצרים | צילום: מיקי אלון צבי מזאל לשעבר שגריר ישראל במצרים, צילום: מיקי אלון

יש לציין כי מוקדם יותר הנה הכריזה חברה איטלקית אחרת, ENI, על גילוי שדה גז ענק מול חופי מצרים, שמכיל 850 מיליארד מטר מעוקב של גז טבעי. מנכ"ל החברה, קלאודיו דסקלאצי, אמר בהמשך כי ההערכות לגבי גודלו של השדה, Zohr, היו אפילו שמרניות, מאחר שמתחתיו נמצא שדה נוסף. לדבריו, "נדע ב-2016 כשנחזור למשימת הגילוי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות