אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אי.די.בי ממשיכה באותה דרך שהובילה להסדר החוב"

"אי.די.בי ממשיכה באותה דרך שהובילה להסדר החוב"

כך לדברי ח"כ איילת נחמיאס ורבין המתנגדת לשכרו של גיל שרון בדסק"ש; מקדמת תיקון לפיו רק חברות עם גרעין שליטה ששליש מהדירקטוריון שלהן יורכב מדח"צים, יהיו פטורות מתיקון 20 לחוק החברות

03.12.2015, 21:17 | גולן חזני

ח"כ איילת נחמיאס ורבין (מחנ"צ) מקדמת תיקון לפיו רק חברות עם גרעין שליטה ששליש מהדירקטוריון שלהן יורכב מדח"צים, יהיו פטורות מתיקון 20 לחוק החברות, המגביל את שכר הבכירים בהן.

גיל שרון, צילום: אוראל כהן גיל שרון | צילום: אוראל כהן גיל שרון, צילום: אוראל כהן

נחמיאס ורבין תקדם את התיקון בעקבות האישור שהעניק דירקטוריון דסק"ש מקבוצת אי.די.בי לשכר של גיל שרון, שלדבריה הינו בעלות כוללת של 71 מיליון שקל לחמש שנים. "חבילת השכר מוכיחה שאי.די.בי ממשיכה להתנהל באותה דרך אשר הובילה להסדר חוב מסובך ביותר (הכוונה להסדר בתקופה של נוחי דנקנר, ג.ח)", אמרה. מי שחתם על ההסכם הינו בעל השליטה הנוכחי בחברה אדוארדו אלשטיין. כפי שפורסם הבוקר (ה') ב"כלכליסט", חברת אנטרופי מתנגדת לשכר.

"לצערנו נראה כי תיקון מס' 20 לחוק החברות החטיא את מטרתו והחבילה המובאת לאישור מחמיצה את הצורך העיקרי של החברה, והוא לייצר קשר ברור בין השכר לבין הביצועים", אמרה נחמיאס ורבין והוסיפה כי "שכר מנהלים צריך להיות ראוי, אולם בקורלציה מובהקת לביצועי החברה - הדרך לייצר את הקשר הזה בחבילות השכר, הוא רק בבניית דירקטוריונים עצמאיים. מחקר שפרסמה לאחרונה רשות ני"ע מעיד כי תיקון 20 לא גרם להפחתת שכר בחברות הציבוריות. רק אם חברות שימנו שליש דח"צים יהיו פטורות מתיקון 20, תושג המטרה המקורית שאליה כיוונה רשות ני"ע בתיקון משנת 2010".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות