אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בוול סטריט ננעל בעליות אחרי דוח התעסוקה; טבע זינקה ב-3.5% צילום: רויטרס

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות אחרי דוח התעסוקה; טבע זינקה ב-3.5%

המדדים בוול סטריט עלו ב-2.1% לאחר פרסום דוח התעסוקה - העלייה החודשית החדה ביותר זה כמעט 3 חודשים. לפי הדוח, 211 אלף משרות נוספו למשק האמריקאי בנובמבר; דראגי: "אם יהיה צורך - נעשה התאמות במדיניות שלנו; נשיא הפד החדש של פילדלפיה: אין טעם לחכות עוד עם העלאת הריבית

04.12.2015, 23:03 | גיל קליאן

דאו ג'ונס S&P 500 נאסד"ק

עדכון 23:00 - המסחר בוול סטריט ננעל בעליות של 2.1% לאחר פרסום דוח התעסוקה. מדובר בעלייה היומית החדה ביותר זה כמעט 3 חודשים. ברקע, המשקיעים מעריכים כי הפדרל ריזרב יעלה את הריבית בישיבתו בעוד כשבועיים וזאת על רקע נתוני התעסוקה הטובים שהתפרסמו היום בארה"ב. עוד ברקע, דבריו של מריו דראגי, נגיד הבנק האירופי המרכזי, לפיו הבנק יכול ואף יעשה במידת הצורך צעדים מוניטריים נוספים.

עדכון 22:05 - מחזור ענק של 9 מיליון מניות נרשם כעת במניית חברת התרופות הישראלית טבע, שעולה ב-3.6%. מחזור המסחר היומי הממוצע במניה הוא כמעט חצי מזה.

עדכון 21:50 - החוזים למסירת נפט בחודש ינואר ננעלו בירידה של 2.7% אחרי שהמדינות החברות באופ"ק החליטו להשאיר את רמת התפוקה על כנה. מחיר הנפט נקבע על 39.97 דולר לחבית בבורסות הסחורות של ניו יורק.

ארגון אופק החליט בישיבתו החצי שנתית שנערכה בווינה, אוסטריה, להשאיר את רמת התפוקה ללא שינוי, סביב 30 מיליון חביות ביום (ואולי אף להעלות אותה מעט לרמה של 31.5 מיליון חביות ביום). המשמעות בפועל היא שההיצע העולמי מצד אופ"ק נשאר באותה הרמה, כך שלא צפויה עלייה במחיר הנפט לנוכח הביקוש שנותר בעינו.

ברקע להחלטה שהתקבלה - בעיקר לנוכח עמדת ערב הסעודית, בעלת הכוח המשמעותי בארגון - הרצון לשמר את הנתח של אופק בשוק הנפט העולמי, בין היתר אל מול האיום של תעשיית פצלי השמן האמריקאית. ההחלטה הובילה מצד אחד לירידה חדה במחיר הנפט ובה בעת לירידות חדות של 5% ומעלה במניות של חברות פצלי הזמן האמריקאיות בבורסת ניו יורק.

הזהב עלה השבע לראשונה זה שבעה שבועות, על רקע נתוני התעסוקה שהתפרסמו היום בארה"ב. החוזים למסירה בפברואר עלו היום ב-2.2% ונקבעו על 1,084.1 דולר לאונקיה. מניית אפל מזנקת ב-3.3%.

עדכון 20:45 - "הסיכון לדפלציה באירופה שכח, וזאת בשל הצעדים המרחיבים שבהם נקט הבנק המרכזי, שיכולים להיות מותאמים בכל עת" - כך אמר הערב (ו') נגיד הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי, במועדון הכלכלי של ניו יורק. לדברי דראגי, "מדיניות ההקלה שלנו נותנת את אותותיה". עוד הוא הוסיף, כי במידת הצורך הבנק יתאים את מדיניותו וירחיב את ההקלה הכמותית במידת הצורך. "ההקלה הכמותית כאן על מנת להישאר, ואם יהיה בכך צורך נוכל לכייל אותה", אמר דראגי

עדכון 19:40 - בורסות אירופה נעלו את השבוע הגרוע ביותר שלהן זה שלושה חודשים. מניית חברת הקוסמטיקה אבון מזנקת ב-7.8%, על רקע דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל" כי החברה מתקרבת לעסקה למכירת עסקיה בצפון אמריקה לקרן ההשקעות סרברוס. לפי הפרסום, חלק מהעסקה יכלול כניסה של הקרן להשקעה במניות אבון, מה שייחזק את מבנה הון של החברה.

עדכון 17:30 - "הכלכלה מתקרבת לנורמליות" והעלאת ריבית נחוצה, "מוטב בקרוב מאשר במאוחר". כך לדברי פטריק הארקר, הנשיא החדש של הפד בפילדלפיה. "העלאת ריבית השנה תשאיר את הכלכלה במסלול של צמיחה ושל מחירים יציבים", אמר הארקר בנאום שנשא בכינוס של ראשי הבנק. "אפשר להשיב את האינפלציה ליעד של הפדרל ריזרב שעומד על 2%, בקלות", אמר הארקר, והזהיר כי המתנה רק תוסיף עוד חוסר ודאות לכלכלה. זה היה נאומו הראשון של הארקר בתפקיד שנגע במדיניות המוניטרית, מאז שנכנס לתפקידו לפני חמישה חודשים. עם זאת, הארקר יצביע בישיבות המדיניות המוניטרית של הפד רק בשנת 2017.

עדכון 16:30 - המסחר בבורסות ניו יורק נפתח בעליות לאחר דו"ח התעסוקה, שלפיו 211 אלף משרות נוספו למשק האמריקאי בנובמבר במקביל, מחיר הנפט יורד מתחת ל-40 דולר לחבית, לאחר החלטת אופ"ק להעלות את מכסת הייצור היומית ל-31.5 מיליון חביות.

עדכון 14:30 - החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מצביעים על עליות קלות עם פתיחת המסחר היום (ו'). אתמול המדדים מחקו את העליות מתחילת השנה אחרי החלטת הבנק המרכזי האירופי להוריד את הריבית על הפקדונות לריבית שלילית של 0.3%, ולהרחיב את תוכנית ההקלה הכמותית. דאו ג'ונס ו-S&P 500 איבדו 1.4% כל אחד, ונאסד"ק ירד ב-1.7%. ההחלטה של הבנק האירופי שלחה את היורו לקפיצה של 3% מול הדולר, בעליה החד יומית החדה ביותר מאז 2009.

ילן. אמרה אתמול כי הכלכלה האמריקאית ממשיכה להראות סימני התאוששות, צילום: בלומברג ילן. אמרה אתמול כי הכלכלה האמריקאית ממשיכה להראות סימני התאוששות | צילום: בלומברג ילן. אמרה אתמול כי הכלכלה האמריקאית ממשיכה להראות סימני התאוששות, צילום: בלומברג

בינתיים, המשקיעים בארה"ב ממתינים להחלטת הריבית של הפד בדצמבר – החלטה שבמסגרתה צפוי הבנק המרכזי האמריקאי להעלות את הריבית. אתמול אמרה יו"ר הפד ג'נט ילן כי הכלכלה האמריקאית ממשיכה להראות התאוששות, ובכך חיזקה את ההערכות להעלאת ריבית עוד החודש.

מאקרו

 

בשעה 15:30 יתפרסמו נתוני דו"ח התעסוקה, כאשר הצפי הוא לתוספת של 200 אלף משרות במגזר הלא חקלאי. שיעור האבטלה אמור לעמוד על 5% - ולא להשתנות לעומת החודש הקודם. השכר הממוצע לשעת עבודה צפוי לעלות ב-0.2%.

בשעה 19:00 ינאמו חבר ועדת השוק הפתוח של הפד וויליאם דאדלי, ובמקביל יישא דברים גם יו"ר הבנק המרכזי האירופי מריו דראגי.

מניות במרכז

ה"וול סטריט ג'ורנל" פירסם כי חברת הקוסמטיקה אבון (AVON) מתקרבת לעסקה למכירת עסקיה בצפון אמריקה לקרן ההשקעות סרברוס. לפי הפרסום, חלק מהעסקה יכלול כניסה של הקרן להשקעה במניות אבון, מה שייחזק את מבנה הון של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות