אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת מיזוג משולש: טושיבה, פוג'יטסו וואיו שוקלות לאחד את חטיבות ה-PC שלהן צילום: שאטרסטוק

לקראת מיזוג משולש: טושיבה, פוג'יטסו וואיו שוקלות לאחד את חטיבות ה-PC שלהן

אם ייצא המיזוג לפועל הוא צפוי ליצור חברה שתשלוט ב-30% משוק המחשבים האישיים ביפן. על פי דיווח בעיתון היפני ניקיי, העסקה אמורה להיחתם החודש

04.12.2015, 14:54 | שירות כלכליסט

חברות האלקטרוניקה היפניות טושיבה, פוג'יטסו, ו-Vaio שפוצלה מסוני, שוקלות לאחד את חטיבות המחשבים האישיים שלהן, כך על פי דיווח בעיתון הכלכלי היפני ניקיי. המהלך ייצור חברה ששולטת ביותר מ-30% מהשוק היפני.

בעיתון טוענים כי שלוש החברות יחלו בקרוב בסגירת הפרטים, מתוך כוונה לחתום כבר החודש על הסכם בסיסי ולהשיק את החברה המשולבת באפריל 2016. קרוב לוודאי ש-Vaio תשמור על השם, בעוד שטושיבה ופוג'יטסו יבצעו יעבירו את הפעילות ליישות המשולבת. החברה הממוזגת תעקוף את NEC לנובו ג'פן גרופ, שחולשת כיום על נתח השוק הגדול ביותר של 26.3%.

מנכ"ל טושיבה היסאו טנאקה מנכ"ל טושיבה היסאו טנאקה מנכ"ל טושיבה היסאו טנאקה

לפי הדיווח, טושיבה, פוג'יטסו וקרן ההשקעות ג'פן אינדסטריאל פרטנרס (Japan Industrial Partners), שהיא בעלת המניות העיקרית ב- Vaio, ככל הנראה ישקיעו כל אחת 30% בחברה (לא ברור עדיין מהיכן יגיע יתר הסכום).  מהחברות לא נמסרה תגובה לדיווח.

המכירות של חטיבת המחשבים האישיים של טושיבה עמדו על 5.36 מיליארד דולר בשנה הפיסקאלית שהסתיימה במרץ, אך החטיבה ממשיכה לצבור הפסדים תפעוליים. החטיבה אף עמדה במרכז הונאה חשבונאית, שהובילה לכך שבטושיבה שוקלים אפשרויות שונות, ביניהן מכירת החטיבה.

פוג'יטסו הכריזה כבר באוקטובר כי היא מעוניינת למכור את חטיבת המחשבים האישיים באביב 2016. עבור השנה הפיסקאלית האחרונה, משלוחי המחשבים האישיים עמדו על 4.2 מיליון יחידות, זאת לעומת 4.7 מיליון יחידות שנה קודם לכן. שתי החברות מעוניינות לאחד את חטיבות המחשבים האישיים עם Vaio כדי להוריד בעלויות העקיפות ולחזק את עמדתן בעת ניהול משא ומתן עם הספקים. עם זאת, התכנית עוד עשויה להתבטל אם החברות יחליטו שההטבות מהאיחוד לא יהיו מספקות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות