אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדקה ה־90: הושג הסדר זמני בין גורטובוי למחזיקי האג"ח של BGI צילום: נמרוד גליקמן

בדקה ה־90: הושג הסדר זמני בין גורטובוי למחזיקי האג"ח של BGI

מחזיקי האג"ח של חברת ההשקעות, שמחזיקה בוויליפוד, הסכימו לדחות את הדיון על צו כינוס נכסים בתמורה לפירעון מוקדם של חלק מהחוב כלפיהם

06.12.2015, 08:06 | רעות שפיגלמן

בעלי האג"ח ב־BGI הסכימו לדחות את הדיון על צו כינוס נכסים, שהיה אמור להתקיים ביום חמישי האחרון, ובמקומו הוסכם על הסדר ביניים עד לסוף דצמבר. חברת ההשקעות, שבשליטת גרגורי גורטובוי, חייבת למחזיקי האג"ח 32 מיליון שקל, שמועד הפירעון שלהן הוא בסוף הרבעון הראשון של 2016.

יום לפני קיום הדיון, הודיעה BGI על שחרור פיקדון של 2.9 מיליון דולר בבנק באוסטריה, וכעבר כמה ימים נוספים על שחרורם של עוד מיליון דולר. הכסף ששוחרר ישמש לתשלום החוב למחזיקי האג"ח. בסה"כ שוחררו עד כה מהבנק האוסטרי 4.9 מיליון דולר, וכ-5.3 מיליון דולר עדיין מעוכבים בבנק האוסטרי.

במסגרת הסדר הביניים, שסוכם בין מחזיקי האג"ח והחברה, עד 25 בדצמבר החברה תצטרך לבצע פירעון חלקי מוקדם למחזיקי האג"ח, בעזרת הכספים ששוחרו ונמצאים אצל הנאמן. BGI תפעל על מנת לקבל אישור לכך מהדירקטוריון בשבוע הקרוב. בנוסף תפעל החברה כדי לגבות בהקדם האפשרי את יתרת הכספים שבפיקדון המשעובד בבנק האוסטרי. כמו כן, תוכל החברה למכור את המניות המשועבדות של בי.אס.די קראון (25%) והתמורה תועבר לחשבון לכיסוי יתרת החוב למחזיקי האג"ח. בי.אס.די מחזיקה בוויליפוד (61.7%) וזוהי הפעילות היחידה של פירמידת האחזקות של גורטובוי, שקיבל את השליטה בחברה מידי אלכסנדר גרנובסקי ביולי האחרון.

בדו"חות הרבעון השלישי של החברה הופיעה הערת עסק חי בשל אי־הוודאות למועד שחרור הכספים המשעובדים לבנק האוסטרי, שדרושים לה כדי לעמוד בהתחייבותיה. BGI סיימה את הרבעון עם ירידה של 2.5% בהכנסות, שהסתכמו ב־77.4 מיליון שקל. הרווח נקי שלה היה 3.4 מיליון שקל, לעומת הפסד של 6 מיליון שקל ברבעון המקביל.

ההכנסות ממכירות ויליפוד ברבעון השלישי של השנה הסתכמו ב־76.5 מיליון שקל.

אף שמכירות ויליפוד היו נמוכות ב־3.4% ביחס לרבעון המקביל, הרווח התפעולי למגזר מפעילות זו עמד על 3.8 מיליון שקל, כפול מהרווח ברבעון המקביל. ויליפוד הושפעה מהצורת שאליהן נקלעו רשת מגה ועדן טבע מרקט. יתרת החוב של מגה לוויליפוד עומדת על 4.6 מיליון שקל נכון למועד הדו"ח, ויתרת החוב של עדן הסתכמה ב־600 אלף שקל. בדו"חות BGI נכתב כי "אין ביכולת הקבוצה להעריך את השפעת הקשיים שאליהם נקלעו מגה ועדן על תוצאותיה העסקיות של הקבוצה". לאור אי־הוודאות לגבי תשלום החובות של מגה ועדן טבע מרקט, הפרישה החברה 1.7 מיליון שקל לחובות מסופקים.  

גרגורי גורטובוי , צילום: business.dk גרגורי גורטובוי | צילום: business.dk גרגורי גורטובוי , צילום: business.dk

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות