אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמ"ס: נמשכת הפעילות הדלה של המשקיעים הזרים בבורסה צילום: בלומברג

הלמ"ס: נמשכת הפעילות הדלה של המשקיעים הזרים בבורסה

נרשם עודף השקעות נטו של 45 מיליון דולר באוקטובר, בהמשך לפעילות מאוזנת בספטמבר ולעודף השקעות של 35 מיליון דולר באוגוסט. בעשרת החודשים הראשונים של השנה מסתכם היקף ההשקעות נטו של תושבי חוץ במניות הנסחרות בבורסה בארץ ב-1.5 מיליארד דולר

06.12.2015, 12:16 | אמנון אטד

נמשכת הנדנדה בהשקעות הזרות בתעודות המק"מ שמנפיק בנק ישראל ובאגרות החוב הממשלתיות שנסחרות בבורסה בתל אביב. אחרי חודשיים של השקעות נטו חיוביות (עודף השקעות חדשות על מימושים) באפיק השקעה זה, התהפכה באוקטובר המגמה ונרשמו מימושים נטו של 420 מיליון דולר. בעשרת החודשים הראשונים של השנה מימשו המשקיעים הזרים אג"ח ממשלתיות ומק"מ הנסחרות בארץ בסכום כולל של 790 מיליון דולר, לעומת עודף השקעות נטו של 3.5 מיליארד דולר שבוצעו על ידם באפיק זה בשנת 2014. במקביל, נרשמו באוקטובר מימושים נטו של 710 מיליון דולר בהשקעות הזרות באג"ח ממשלתיות הנסחרות בחו"ל, בעיקר בשל אגרת ממשלתית שהגיעה לפירעון.

מנתונים שמפרסמת היום (א') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד כי פעילות המשקיעים הזרים במניות הנסחרות בבורסה בתל-אביב ממשיכה להיות דלה בחודשיים האחרונים: עודף השקעות נטו של 45 מיליון דולר באוקטובר, בהמשך לפעילות מאוזנת בספטמבר ולעודף השקעות של 35 מיליון דולר באוגוסט. בעשרת החודשים הראשונים של השנה מסתכם היקף ההשקעות נטו של תושבי חוץ במניות הנסחרות בבורסה בארץ בכ- 1.5 מיליארד דולר.

בורסת ת"א, צילום: בלומברג בורסת ת"א | צילום: בלומברג בורסת ת"א, צילום: בלומברג

במקביל, נמשכות ההשקעות הישירות נטו (השקעות שלא באמצעות רכישת מניות בבורסה) של תושבי חוץ בישראל. בחודש אוקטובר הסתכמו השקעות אלה שבוצעו באמצעות מערכת הבנקאות המקומית ב-760 מיליון דולר, בהמשך להשקעות של 370 מיליון דולר בחודש הקודם. פעילות המשקיעים הזרים התרכזה הפעם בענפי המחקר המדעי והפיתוח ותעשיית חומרי הדברה וחיטוי לחקלאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות