אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ריאליטי על חשבון הציבור: קחו את פארק הירקון, תנו פרסום בערוץ 2

ל"כלכליסט" נודע כי הזכיינית קשת קיבלה מהחברה העירונית גני יהושע רשות להשתלט על מאות מ"ר בפארק הירקון כדי לצלם תוכנית ריאליטי בתמורה לזמני פרסום. עיריית תל אביב: לא ידענו, זה לא תואם מולנו. גני יהושע: נציגי העירייה היו בישיבה

07.12.2015, 07:03 | אלי שמעוני

עיריית תל אביב אישרה לזכיינית ערוץ 2 קשת לסגור למשך חודשיים שטח של מאות מ"ר בפארק הירקון, סמוך לאגם, כדי לצלם תוכנית ריאליטי. בתמורה תקבל הנהלת פארק הירקון זמני פרסום בערוץ 2 ושטחי פרסום באתר מאקו, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

המתחם, שהוקצה להפקת התוכנית "בייק אוף", ריאליטי אפייה, איננו המתחם המוגדר כשטח לאירועים, אלא שטח המשמש מעבר בין שביל ישראל לגבעה המרכזית של הפארק. כמו כן משך הזמן שאוהל ההפקה עמד שם אינו ימים ספורים בלבד, והוא התפרס על רדיוס גדול בהרבה מזה של אירועים המתקיימים במתחם הייעודי.

 
לפי מדיניות הנהלת גני יהושע, קיום אירועים בפארק מותר בתנאי שלא תהיה פגיעה בטבע ובתנועת מבקרים. אלא שנראה שהמדשאות במקום נפגעו בצורה ניכרת, ומבקרים בפארק שניסו לעבור בשטח המתחם נחסמו וגורשו על ידי מאבטחים של חברת ההפקה בטענה שמדובר ב"שטח סגור", ואף נאמר להם כי אסור לצלם במקום כי חלק מתכני תוכנית הריאליטי נשמרים בסוד.

מחברת גני יהושע נמסר בתגובה: "יזם שפונה לפארק חייב לקבל אישורים שונים מגני יהושע ולחתום על חוזה המחייב אותו בשורה של התחייבויות, כגון החזרת השטח לקדמותו בתום האירוע, שמירה על בעלי החיים והצמחים, אפשרות מעבר חופשי להולכי רגל ושמירה על חוקי הרעש. בנוסף לכך האירועים מוגבלים בזמן כדי לשמור על צביונו של הפארק. גני יהושע בתמורה נהנית מהכנסות כספיות או שוות ערך המאפשרות לה לתחזק ולהפעיל את הפארק.

  , צילום: הילה ספאק צילום: הילה ספאק   , צילום: הילה ספאק
 , צילום: הילה ספאק צילום: הילה ספאק  , צילום: הילה ספאק
שאריות הדשא במתחם שאריות הדשא במתחם שאריות הדשא במתחם

בכל הפקה ומיזם מקיימת הנהלת הפארק סיורים במקום ובודקת מקרוב את המתרחש באזור ההפקה. המאהל, שגודלו דומה למגרש כדורסל, הוצב לחודשיים, אולם הצילומים בו התקיימו רק יומיים בשבוע. אשר לטענה על הגבלת תנועת מבקרים באזור הצילום, נמסר לנו מההפקה כי לא נמנע מעבר של אף מבקר ואף אפשר יהיה לראות זאת בעת שידורי התוכנית".

 

מתחם הצילומים , צילום: הילה ספאק מתחם הצילומים | צילום: הילה ספאק מתחם הצילומים , צילום: הילה ספאק

 , צילום: הילה ספאק צילום: הילה ספאק  , צילום: הילה ספאק

מהפקת "בייק אוף" נמסר: "במסגרת ההסכם התקבלו כל האישורים הנדרשים לביצוע הצילומים. השטח הצילומי הסתכם באוהל שגודלו 600 מ"ר. השטח התפעולי הוקם בחלק קטן של גן הסלעים שנמצא בסמוך לאוהל, והוא במילא מגודר ותחום בנפרד מהשטח הכללי של גני יהושע בכל ימות השנה, ללא קשר להפקה. בניגוד לטענות, הדשא במקום לא נפגע מהפעילות, ואף לא נותר לכלוך בשטח. בכל מקרה חברת ההפקה סטודיו גלאם אחראית כלפי גני יהושע להחזרת השטח לקדמותו. בנוגע למעבר עוברי אורח בשטח הצילומים, אנשי האבטחה קיבלו הנחיה ברורה לאפשר מעבר בשטח הצילומים למי שביקש. חברת האבטחה נשכרה כדי לשמור על הציוד מפני גניבות והפרות סדר. אם מישהו ביקש בזמן הצילומים לעבור בשטח החוצה את הפריים, הוא התבקש בנימוס לעבור בשביל חלופי קרוב. כלל הציבור שיצפה בתוכנית יוכל להתרשם מעוברי האורח, הרצים ורוכבי האופניים שעברו בשטח גם בזמן הצילומים".

העירייה: לא ידענו; גני יהושע: נציגי העירייה היו בישיבה

מעיריית תל אביב נמסר: "צילומי התכנית התקיימו ללא אישור העירייה וללא תיאום מולה". נציין כי מדובר על חריגה מהנורמה בה כל צילום ברחבי העיר צריך לקבל את אישור העירייה.

מחברת גני יהושע נמסר: "הכל תואם ואושר מול העירייה. דירקטריון חברת גני יהושע, אשר חברים בו פקידי עיריית תל אביב יפו וחברי מועצת העיר אישר את שתוף הפעולה בישיבת הדירקטוריון מיום ה-3/9. כל החלטה של חברת גני יהושע עוברת תהליך אישור של דירקטוריון החברה וכפועל יוצא את אישור העירייה שנציגיה כאמור חברים בדירקטוריון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
מנכל הפרק גנב רמאי ומושחת תחפשו עליו בגוגל אבל הבעיה היא
עיריית תל אביב שהיא בעלים של גני יהושוע הם לא לוקחים אחריות וכל פעם מתממים "לא ידענו לא שמענו... תסתכלו על שבילי הולכי הרגל בפארק , תסתכלו על מסלולי האופנים תסתכלו על מתקני השעשועים אפילו על המעבר ב 7 תחנות שנסגר ומנתק את רמת גן מתל אביב בכל פעם שיורד קצת גשם תשאלו לאן הולך הכסף ממרכזי הספורט והתערוכות והחניות? כמובן חצי למקורבים המושחתים של המנכל וחצי לעירית תל אביב המתממת הפארק מוזנח שנים והמקורבים עושים בו כחפצם ותושבי רמת גן ותל אביב סובלים ושותקים
אחד שעבד שם , ארהב  |  07.12.15
18.
ש
ןהצעתי לכל ראש עיר בישראל להקים "שוק חקלאי" בפארקים הציבוריים בכל שישי שעומדים ריקים בכל השנה וכך העירייה תהנה מהכנסנה מהשכרת השטחים לחקלאים והקונים יהנו ממחירים זולים של ירקות ופירות ישירות מהחקלאים -ויהיה טוב לכולם והעיריות ייהנו ממוניטין שתורם להורדת יוקר המחייה והא לציון גואל ורק שלא תהיהיה ישרא"ל==יש רק אוכל לעבדים חנוכייף שמח-רוני 055-9776231
רוני קינג , תל אביחב  |  07.12.15
לכל התגובות