אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת שומרי משקל העולמית נפרדת מהדיאטה: מתמקדת במוצרים בריאים

חברת שומרי משקל העולמית נפרדת מהדיאטה: מתמקדת במוצרים בריאים

הסיבה: תחרות עם אפליקציות שמודדות קלוריות ועוקבות אחר הפעילות הספורטיבית היומית; לפני חודשיים השקיעה אופרה וינפרי בחברה והפכה לחברת דירקטוריון

07.12.2015, 11:16 | שירות כלכליסט

בשומרי משקל לא רוצים להמשיך ולמכור דיאטות. החברה העולמית שהוקמה לפני 52 שנים מנסה לבלום את הירידה המתמשכת בהכנסות ולהחזיר לשורותיה חלק מ-20 מיליון הלקוחות שנטשו, על ידי כך שהיא משנה את האופן שבו היא עוזרת לאנשים להפחית במשקל.

"אנחנו אולי חברת הדיאטות הטובה בעולם, אבל הצרכנים לא חושבים יותר אך ורק במונחים של דיאטות", אמר ל"וול סטריט ג'ורנל" ג'יימס צ'יימברס, מנכ"ל החברה העולמית. בהתאם, החברה החליטה להחליף את תוכנית האכילה שלה בתוכנית חדשה הקרויה "מעבר למד המשקל".

התכנית כוללת הנחיות אכילה חדשות, שימת דגש רב יותר על כושר והשקת כלים חדשים לעידוד המוטיבציה. "למצוא ולהזין את החוזק הפנימי", מגדירים זאת בחברה. המילה דיאטה חסרה בכוונה. "דיאטה הפכה למילה גסה", אומרת אמה גובישך, אסטרטגית בחברת מחקר המזון לת'רהד. "החברות מתרחקות ממוצרים דיאטטיים ומתמקדות במוצרים בריאים, שנחשבים יותר מיינסטרים".

החברה אכן זקוקה למהפך. היא דיווחה במשך 11 רבעונים רצופים על ירידה בהכנסות, ובסוף הרבעון האחרון, היו לה 2.6 מיליון מנויים פעילים בלבד, ירידה מיותר מ-4 מיליון ב-2013.

אחת הסיבות לירידה היא התחרות המתגברת מצד גל של אפליקציות לסמארטפונים שמודדות קלוריות ועוקבות אחר הפעילות הספורטיבית היומית. בעקבות זאת, החברה הודיעה על השקת אפליקציה שתעזור למנויים לאכול בריא יותר, לקבוע יעדי כושר ולהוריד את רמות הלחץ.

אילוסטרציה, צילום: איי פי אילוסטרציה | צילום: איי פי אילוסטרציה, צילום: איי פי

"רציתי להיות מעורבת בהחלטות שיתקבלו בעתיד, ולא רק לשמש כיועצת", הגיבה וינפרי לאחר הפרסום. "אני רוצה לעזור להבין כיצד אפשר לשפר את התכנית". לדבריה, היא משוחחת עם צ'יימברס המנכ"ל לפחות פעם בשבוע, והם דנים בענייני שיווק ושיפור התכנית. לאחרונה היא אף צילמה פרסומת לחברה , שתשודר החל מסוף החודש. עד כה, וינפרי הספיקה להרוויח לא מעט כסף ואף להוריד כמעט 10 ק"ג. 43 מיליארד דולר שהשקיעה בשומרי משקל, ועוד אופציות שהחברה העניקה לה העניקו לה בשלב זה רווח על הנייק של קרוב ל-200 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות