אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוצץ המו"מ למיזוג של 3.3 מיליארד דולר בין ג'נרל אלקטריק לאלקטרולוקס צילום: סטיב צ'רנין

פוצץ המו"מ למיזוג של 3.3 מיליארד דולר בין ג'נרל אלקטריק לאלקטרולוקס

משרד המשפטים האמריקאי התנגד למכירת חטיבת מכשירי החשמל של GE מחשש לפגיעה בתחרותיות. ג'נרל אלקטריק הודיעה כי עפ"י ההסכם היא זכאית לדמי ביטול של 175 מיליון דולר

07.12.2015, 12:31 | שירות כלכליסט
ג'נרל אלקטריק החליטה לסגת מהסכם למכירת חטיבת מכשירי החשמל שלה לאלקטרולוקס (Electrolux) השבדית, בעקבות הלחץ שהופעל עליה מצד משרד המשפטים האמריקאי, שהתנגד לעסקה בשווי 3.3 מיליארד דולר בשל חשש לפגיעה בתחרותיות.

ג'נרל אלקטריק הודיעה כי ביטלה את העסקה, וציינה כי היא זכאית בשל כך לדמי ביטול של 175 מיליון דולר, עליהם הסכימו החברות במקרה שהעסקה לא תצא לפועל.

"חטיבת מכשירי החשמל רושמת ביצועים טובים וג'נרל אלקטריק תמשיך לנהל את החטיבה בעודה מחפשת מוכר", נמסר מהחברה.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

אלקטרולוקס, שהסתמכה על העסקה כדרך להגביר את הנוכחות שלה בצפון אמריקה ולחזק את התחרות נגד היריבה האמריקאית וויירפול (Whirlpool), מסרה כי היא מאוכזבת מההחלטה של ג'נרל אלקטריק לסגת מהעסקה כשההליכים מול משרד ההגבלים העסקיים עדיין בעיצומם.

"אלקטרולוקס ביצעה מאמצים נרחבים כדי להשיג את אישור הרגולטורים, ומאוכזבת מכך שג'נרל אלקטריק ביטלה את ההסכם בעוד ההליכים המשפטיים נמשכים", מסרה החברה השבדית.

הרכישה המתוכננת פורסמה ב-8 בספטמבר, 2014, אולם ביולי השנה תבע משרד המשפטים האמריקאי את שתי החברות במטרה למנוע את כניסתה לתוקף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות