אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזור חדש לאורמת: רכשה תחנת כוח גיאותרמית בקריביים תמורת 56 מיליון דולר

אזור חדש לאורמת: רכשה תחנת כוח גיאותרמית בקריביים תמורת 56 מיליון דולר

אורמת תרכוש בשלבים 85% מ- Geothermie Bouillante SA) GB) שצפוייה לחתום עם חברת החשמל הצרפתית חוזה חדש ל- 15 שנים עם תעריפי חשמל גבוהים; מנכ''ל החברה: "החברה תמשיך לחפש בעולם רכישות נוספות"

07.12.2015, 14:33 | אורן פרוינד

אזור חדש לאורמת טכנולוגיות. חברת האנרגיה הגיאותרמית שנשלטת על ידי קרן פימי (14.9%) והמייסדים משפחת ברוניצקי (7.8%) מדווחת היום (ב') כי חתמה על מזכר הבנות מחייב לרכישת תחנת כוח גיאותרמית באי Guadeloupe שבקריביים.

קראו עוד בכלכליסט

אורמת תרכוש בשלבים 85% מ- Geothermie Bouillante SA) GB) לפי שווי חברה (EV) של כ-52 מיליון אירו (כ-56 מיליון דולר).

GB מחזיקה ומפעילה תחנת כוח גיאותרמית בעלת הספק של 14.75 מגה-וואט וכן שני רישיונות אקספלורציה בעלי פוטנציאל של עד 30 מגה-וואט אשר ממוקמים באי Guadeloupe, טריטוריה צרפתית בקריביים.

 קאריביים קאריביים  קאריביים

עם סגירת ההסכם תחזיק אורמת ב-80% מ-GB, אחזקתה צפויה לעלות ל-85% תוך שנתיים דרך השקעות הון אשר סוכמו מראש. הרכישה צפויה לתרום לרווח למניה (EPS) במיידי. ל-GB שני חוזי חשמל (PPA) עם חברת החשמל הצרפתית. חוזה חדש ל- 15 שנים עם תעריפי חשמל גבוהים יותר צפוי להיכנס לתוקף בראשון לינואר 2016 ויחליף את החוזים הקיימים.

יצחק אנג'ל, מנכ"ל החברה אמר היום כי "רכישת זו מהווה אבן דרך במסגרת יישום התכנית האסטרטגית שלנו להגדלת הפורטפוליו דרך פעולות מיזוג ורכישה (M&A). בכוונת החברה להמשיך בחיפוש אקטיבי אחר הזדמנויות רכישה נוספות ברחבי העולם."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות