אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גמידה סל מדווחת על תוצאות ראשוניות חיוביות בניסוי קליני צילום: מיקי נועם אלון

גמידה סל מדווחת על תוצאות ראשוניות חיוביות בניסוי קליני

ה-Nicord של גמידה - שתל מועשר בתאי גזע ממנת דם טבורי - נקלט בהצלחה ב-16 החולים שהשתתפו בניסוי. גמידה מוחזקת על ידי אלביט מדיקל, כלל ביוטכונלוגיה ונוברטיס

07.12.2015, 14:57 | דרור רייך

חברת גמידה סל הפועלת בתחום תאי הגזע דיווחה על תוצאות ראשוניות חיוביות בחולים במחלות דם ממאירות. מדובר על תוצאות ראשוניות של 16 חולים שטופלו באמצעות NiCord - שתל המועשר בתאי גזע ממנת דם טבורי אחת שעברו ריבוי בתנאי מעבדה.

גמידה סל פיתחה טכנולוגיה ייחודית להגדלת מספר וצפיפות תאי גזע בתוך דגימת דם ספציפית, ופועלת לשיפורן של מנות שמקורן בדם טבורי, כך שניתן יהיה להשתילן לריפוי סרטן הדם גם במבוגרים. כיום מנות דם טבורי מתאימות רק להשתלה במי שמשקלו עד 45 ק"ג, ואילו המבוגרים יותר מטופלים בתרומת מוח עצם, הדורשת התאמה גבוהה בין תורם לנתרם.

מהניסוי הקליני בשלב 1/2 בחולים במחלות דם ממאירות (לוקמיה או לימפומה), עולה כי NiCord נקלט בכל החולים בזמן ממוצע של 10 ימים. בדם טבורי שלא עבר טיפול, עומד ממוצע הקליטה על 23-27 ימים. החברה עדכנה את מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) וסוכנות התרופות האירופית (EMA) בתוצאות הניסוי.

גמידה סל המוחזקת על ידי אלביט טכנולוגיות (22.5%), כלל ביוטכנולוגיה (18%) ונוברטיס (18%) עתידה להשלים את הניסוי (שלב 3) במחצית השנייה של 2016. הניסוי מתוכנן להיות בינלאומי, רב-מרכזי, אקראי ומבוקר ולכלול כ-120 חולים.

מעבדות גמידה סל, צילום: גיא אסיאג מעבדות גמידה סל | צילום: גיא אסיאג מעבדות גמידה סל, צילום: גיא אסיאג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות