אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מארוול טכנולוגיות עברה להפסד ברבעון השלישי; ההכנסות צנחו ב-28% צילום: בלומברג

מארוול טכנולוגיות עברה להפסד ברבעון השלישי; ההכנסות צנחו ב-28%

חברת השבבים האמריקאית פיטרה באחרונה 200 עובדים בישראל; ההכנסות והרווח הנקי היו נמוכים מתחזיות האנליסטים

07.12.2015, 19:41 | אסף גלעד

הכנסותיה של חברת השבבים האמריקאית מארוול(Marvell Technology) ממשיכות לצלול; ברקע: תוכנית ארגון מחדש שכללה בחודשים האחרונים את פיטוריהם של מאות ישראלים.

בניכוי ההוצאות על ארגון מחדש, ההכנסות ברבעון ירדו ב-28% ל- 674 מיליון דולר, פחות מתחזיות האנליסטים שעמדו על 725-729 מיליון דולר. 

ההכנסות מרכיבים לתחום האחסון ירדו ב- 16% עקב ירידה בביקוש לדיסקים קשיחים, שהומתקה בזכות עלייה ברכיבים לזכרון החדשני יותר המבוסס על זכרון בלתי נדיף, SSD. גם ההכנסות מרכיבים לתחום התקשורת ירדו ב- 8% בעוד ההכנסות משבבי מובייל ואלחוט עלו ב-15%.

החברה הודיעה כי רשמה הפסד רבעוני בסך של 61.7 מיליון דולר ברבעון השלישי, לעומת רווח של 115.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. ללא הוצאות חד-פעמיות, רשמה החברה רווח נקי של 5 סנט למניה, לעומת תחזיות לרווח של 13 סנט למניה.

בספטמבר הודיעה החברה כי תקצה 15 מיליון דולר לתכנית ארגון מחדש. במסגרת התכנית אמרה כי תפטר 17% מעובדיה וכי תקצץ בפעילות חטיבת שבבי המובייל שלה, זאת בכדי לחסוך כ- 170 מיליון דולר בשנה. ואכן החברה פיטרה כ-200 עובדים בישראל וסגרה את פעילות המובייל שלה בפתח תקווה המבוססת על רכישת DSPC.

לאחר הפיטורים, מועסקים בישראל כ- 800 עובדים באתר החברה בפתח תקווה. את חטיבת המובייל מקווה מארוול להסב לתחום אינטרנט הדברים, באזוורד עכשווי שמדבר בעיקר על חיבור מכשירים ביתיים או תעשיתיים למערכת שליטה ובקרה חכמה. על החברה מאפילה עננה נוספות בדמות חקירה פנימית שהיא מנהלת על חישוב ההכרה בהכנסותיה וכן תביעה פעולה על הפרת פטנטים מצד אוניברסיטת קנרגי מלון. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות