אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי מגה יפסידו לפחות חודש שכר בגלל המכירה צילום: אוראל כהן

עובדי מגה יפסידו לפחות חודש שכר בגלל המכירה

המהלך הכואב שמתבצע בשתי פעימות מתקיים באישור ובליוויו של אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות

08.12.2015, 08:03 | נורית קדוש

במהלך חצי השנה החולפת ובהתייחס לצפוי להתקיים בשבועות הקרובים בעקבות מכירתם של סניפי You, רשת מגה אחראית לפיטוריהם של כ־2,000 עובדים. באופן מפתיע, המהלך הכואב שמתבצע בשתי פעימות מתקיים באישור ובליווי אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות.

קראו עוד בכלכליסט

בשונה מסבב הפיטורים הקודם, שבו סגרה מגה 35 חנויות והעובדים פוטרו ללא אלטרנטיבה תעסוקתית, הפעם המצב שונה: החנויות לא נסגרות אלא נמכרות, והקונים צפויים לפתוח במקומן סניפים חדשים שבהם יש צורך בעובדים. אלא שפתיחת הסניפים מחדש תארך זמן שנע בין חודש וחצי לכל הפחות לחודשים ארוכים. הדבר נכון במיוחד לסניפים שנרכשו על ידי יוחננוף - רשת שנוהגת לחדש ביסודיות את הסניפים שהיא רוכשת.

עבור עובדים אלו מדובר בפרק זמן ארוך שמציב אותם מול קשיים כלכליים. בנוסף, הרשתות שרכשו את הסניפים לא מבטיחות לעובדים של מגה שהן יעסיקו דווקא אותם. גם בני המזל שיועסקו על ידי הקונים, לא יוכלו לשחזר את תנאי ההעסקה שלהם. עובדי מגה המפוטרים יתמודדו עם אובדן הוותק והזכויות שצברו ברשת לאורך שנים, לצד ירידה ברמת השכר, ויצטרכו למצוא את דרכם מחדש, גם בגיל מבוגר.

ניסנקורן. מהלך כואב שמתבצע באישורו, צילום: אוראל כהן, אורן כהן ניסנקורן. מהלך כואב שמתבצע באישורו | צילום: אוראל כהן, אורן כהן ניסנקורן. מהלך כואב שמתבצע באישורו, צילום: אוראל כהן, אורן כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תשובה ל-3
אדם שלא מבין עדיף לו לשתוק.אם אתה לא יודע בכל מקום עבודה מסודר יש ימי מחלה מוקצבים לעובדים ,במידה ויצאתה לפנסיה ולא ניצלתה מעל 35% מימי המחלה המעביד משלם לך 33% משווי ימי המחלה .כך זה בכל מקום עבודה לפי חוק ממשלתי ,ולידעתך בהסכם ההבראה ב2003 עשו לאנשים חשבון כמה ימי מחלה מגיע להם וקיבלו את זה בכסף כמענק .
דודי , מרכז  |  09.12.15
2.
ימי מחלה?
מה קורה עם ימי המחלה שצברנו ? אף עובד שפוטר לא קיבל ולא ייקבל את ימי המחלה ,מדובר בהרבה מאוד כסף ,עובד ממוצע בעל 300 ימי מחלה מפסיד שנת עבודה בשכר.ואתם עוד מאיימים עלינו לא להוציא ימי מחלה (יו"ר הוועד ,ומנהלי סניפים ).תתביישו לכם וכל עובד שיש לו שכל שיינצל את ימי המחלה לפני שיפוטר והימים ילכו לאבדון.
דודי , מרכז  |  09.12.15
לכל התגובות