אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתע יצאה בזול: על פי הדו"ח הסופי על מכרז הקרונות - אין חשד לפלילים

נתע יצאה בזול: על פי הדו"ח הסופי על מכרז הקרונות - אין חשד לפלילים

דו"ח החשבת הכללית מפריך את החשד כי נתע תפרה את מכרז קרונות הרכבת הקלה ל־CNR הסינית, אך קובע כי התנהלותה היתה לקויה ואין לה יכולת לבחון את איכות הקרונות

08.12.2015, 07:17 | ליאור גוטמן

אין חשד לפלילים במכרז הקרונות של הרכבת הקלה בתל אביב, אך קיים חשש להתנהלות עקומה בו. זאת המסקנה הסופית של דו"ח הבדיקה על המכרז, שהגישה אתמול החשבת הכללית מיכל עבאדי־בויאנג'ו למשרד התחבורה. כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

הדו"ח כולל מכתב נלווה מטעם עבאדי־בויאנג'ו, לרבות נספחים שונים שמרכזים את כל הבדיקות שנעשו באגף החשבת הכללית, והשורה התחתונה אינה שונה מהותית מטיוטת הדו"ח שגובשה כבר באוגוסט. אחת המסקנות של עורכי הדו"ח הם כי "מבנה המכרז, תנאי הסף הנמוכים, המשקל הנמוך לאיכות והתיקונים שבוצעו בניקוד גרמו לכך שתנאי האיכות של המציעים קיבלו משקל נמוך, תוך נטילת סיכון שהוא מעל לסביר לדעתנו. שיטה זו יצרה בזבוז משאבים הן של המתמודדים והן של נתע, הארכת לוחות זמנים ונטילת סיכונים. ההליך בכללותו לא היה נכון".

הדו"ח כולל גם ביקורת נוקבת על התנהלות משרד התחבורה, שהחליט שעות ספורות לפני ההכרזה על החברה הסינית CNR כזוכה במכרז ונימק את המהלך בכך שבויאנג'ו לא מצאה במכרז דופי. לדברי בויאנג'ו, המכתב יצא שלא על דעתה וללא ידיעתה ובדיקתה עדיין נמשכת.

אשר לאיכות הקרונות, לצערם של אגף התקציבים באוצר ורשות החברות שונים, בויאנג'ו לא מסכימה להוציא לכולם את "הערמונים מהאש". בסיכום הדברים ששלחה היא מציינת כי אין לה יכולת לבחון את איכות הקרונות שנבחרו, וכאן היא מסתמכת על דעתו ומקצועיותו הבלעדית של משרד התחבורה, שטען כי בחן את הקרונות ומצא אותם מתאימים.

מיכל עבאדי־בויאנג מיכל עבאדי־בויאנג'ו. ההליך בכללותו לא היה נכון | צילום: עמית שאבי מיכל עבאדי־בויאנג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות