אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה יגיע לביקור בישראל בחודש פברואר צילום: בלומברג

מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה יגיע לביקור בישראל בחודש פברואר

הביקור שיתקיים ב-25 לפברואר יהיה הביקור הראשון שלו כמנכ"ל לאחר שכבר ביקר בישראל ב-2011. הוא יהיה הדובר המרכזי בכנס של מרכז הפיתוח של מיקרוסופט "Think Next"

08.12.2015, 10:18 | מאיר אורבך ועומר כביר

מנכ"ל מיקרוסופט העולמית סאטיה נאדלה, יגיע לביקור ראשון בישראל בחודש פברואר. הביקור שיתקיים ב-25 לפברואר יהיה הביקור הראשון שלו כמנכ"ל לאחר שכבר ביקר בישראל ב-2011.

נאדלה יהיה הדובר המרכזי בכנס של מרכז הפיתוח של מיקרוסופט "Think Next" וכןן יפגוש לקוחות של החברה, מפתחים, סטודנטים, מנהיגים וגורמים מובילים במערך החדשנות המקומי.  

קראו עוד בכלכליסט

סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, צילום: בלומברג סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט | צילום: בלומברג סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, צילום: בלומברג

נאדלה נכנס לתפקיד מנכ"ל מיקרוסופט בפברואר 2014, והחליף את המנכ"ל הוותיק סטיב באלמר, שהחזיק בתפקיד מאז 2000. הוא המנכ"ל השלישי בלבד בתולדות ענקית הטכנולוגיה, כשבנוסף לו ולבאלמר כיהן בתפקיד גם המייסד ביל גייטס.

תחת הנהגתו, מוביל נאדלה מדיניות של שינוי אסטרטגי משמעותי באופי פעילות מיקרוסופט. בשנותיו האחרונות בתפקיד ניסה באלמר להפוך את מיקרוסופט לחברת חומרה ותוכנה, ברוח היריבה/שותפה המיתולוגית אפל. שיאה של אסטרטגיה זו היה רכישת חטיבת המכשירים של נוקיה, בעסקה בשווי 7.2 מיליארד דולר.

נאדלה זנח לחלוטין אסטרטגיה זו, ותחת זאת מיקד את החברה בפיתוח שירותי ענן ואפליקציות, תחת הסיסמה "ענן ומובייל תחילה". במסגרת אסטרטגיה זו השקיעה מיקרוסופט משאבים ניכרים בפיתוח אפליקציות מובייל לכל מערכות ההפעלה הפופולריות, ולא רק לווינדוס פון שלה, ואף זכתה להצלחה עם אפליקציות פופולריות שזכו לביקורות חיוביות רבות דוגמת יישום המייל Outlook.

במקביל, החל נאדלה לקצץ בפעילות החומרה של החברה, ובקיץ שעבר קיצץ 7,800 משרות , רובן מפעילות המובייל של החברה. באותה עת גם רשמה החברה מחיקת שווי בסך 7.6 מיליארד דולר, שקשורה לרכישת נוקיה. באוקטובר האחרון המשיכה מיקרוסופט בהידוק החגורה וקיצצה אלף משרות נוספות.

עם זאת, נאדלה ומיקרוסופט טרם זנחו לחלוטין את תחום החומרה, ובתחילת אוקטובר חשפה החברה דגם חדש של הסרפס, סמארטפונים חדשים, צמיד כושר חדש וכן מחשב נייד ראשון מתוצרתה. תחת נאדלה, כך נראה, לא מתכוונת מיקרוסופט לוותר לחלוטין על פעילות החומרה, אבל היא כבר לא אמורה להיות חלק מרכזי באסטרטגיית החברה.

ישראל היא יעד חביב על בכירי מיקרוסופט, שמגיעים אליה דרך קבע לביקורים. גייטס ביקר במדינה ב-2005, ובאלמר הגיע לביקור גם ב-2008 וגם ב-2012, עת הוביל תצוגה מרשימה וכריזמטית שזכורה היטב לנוכחים בה עד היום. גם בכירים אחרים בחברה, דוגמת ארכיטקט התוכנה הראשי רייז אוזי או מנהל חטיבת הבידור רובי באך, הגיעו בעבר לביקור במדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות