אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היו שלום: דרופבוקס נוטשת את שירות המייל ואפליקציית התמונות שלה צילום: flickr / Ian Lamont

היו שלום: דרופבוקס נוטשת את שירות המייל ואפליקציית התמונות שלה

בעקבות האטה משמעותית בצמיחה חברת שירותי הענן נסוגה מאסטרטגיית השיתוף שניסתה לקדם, שני השירותים ייסגרו תוך 3 חודשים

08.12.2015, 12:16 | הראל עילם

תחת לחץ מהמשקיעים שלה, ובעקבות האטה משמעותית בקצב הצמיחה, חברת שירותי הענן דרופבוקס נסוגה מאסטרטגיית השיתוף שלה וסוגרת חלק מהכלים שהציעה. בתוך שלושה חודשים, החברה תסגור את שירות המייל Mailbox ואת אפליקציית התמונות Carousel, כלי שריכז את כל המדיה של המשתמש במקום אחד. 

קראו עוד בכלכליסט

מיילבוקס, שירות מייל אלטרנטיבי שזכה לביקורות משבחות בזכות הממשק היעיל שלו, ייסגר ב-26 פברואר 2016 וקרוסל יסגר חודש לאחר מכן, ב-31 למרץ. החברה מפתחת בימים אלו כלי שיאפשר למשתמשים לייצא החוצה את כל המידע השמור כעת בקרוסל, ובמיוחד אלבומים שנוצרו דרך האפליקציה ושיחות עם אנשי קשר סביב האלבומים האלו.

ההודעה שהופיעה היום באתר מיילבוקס, צילום: דרופבוקס ההודעה שהופיעה היום באתר מיילבוקס | צילום: דרופבוקס ההודעה שהופיעה היום באתר מיילבוקס, צילום: דרופבוקס

ניתן לשער שההחלטה לסגור את היישומים לא הייתה קלה עבור הנהלת דרופבוקס – היא רכשה את חברת מיילבוקס תמורת 100 מיליון דולר במרץ 2013, אבל לא מעט השתנה בשוק שירותי האירוח בענן בשנתיים האחרונות, במיוחד לאחר שמיקרוסופט רכשה מספר חברות בתחום המייל ואילו גוגל השיקה את שירות המייל המתקדם יותר Inbox. "יש גבול לגבי מה שאפליקציית מייל אחת יכולה לעשות. רבים מהיתרונות של מיילבוקס הם עכשיו סטנדרט בתעשייה" הודתה דרופבוקס בהודעה הרשמית לקראת סגירת השירות. דרופבוקס עצמה כמעט ולא עסקה בפיתוח השירות שלה בשנה האחרונה.

דרו יוסטון, מייסד דרופבוקס, הוסיף: "אתה לומד הרבה כאשר אתה בונה מוצר חדש. אבל יש גם החלטות קשות". יוסטון קידם בעבר אסטרטגיה שתיארה את דרופבוקס כ"בית שלכם לכל החיים", מקום שבו כל הקבצים וכל השירותים שהמשתמש צריך זמינים במקום אחד. כעת מצהירה החברה שהיא מתמקדת בתחום האנטרפרייז ובכלי שיתוף ויצירה.

חלק מהיכולות של קרוסל ישולבו לתוך האפליקציה הרשמית של דרופבוקס בעוד שמיילבוקס יעלם לחלוטין. החברה הבהירה שכל המידע האישי של המשתמשים ימחק בתוך 30 יום מסגירת השירותים, ושאין לה כוונה ברגע זה להפוך את מיילבוקס לפרויקט קוד פתוח. משתמשים שנרשמו למיילבוקס על מנת לקבל שטח אחסון נוסף בחינם דרופבוקס ימשיכו ליהנות מההטבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות