אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החיסיון של אלון חסן

החיסיון של אלון חסן

לוועדת האתיקה בלשכת עוה"ד "אין עמדה" בבקשת רונאל פישר להסיר החיסיון מיחסיו עם הלקוח אלון חסן

09.12.2015, 08:06 | זוהר שחר לוי

הבוקר (ד') ידון המחוזי בתל אביב בתביעה של עו"ד רונאל פישר הנאשם בקבלת שוחד. פישר מבקש לשחררו מחובת חיסיון עו"ד־לקוח ביחס ללקוחו לשעבר ועד המדינה שגויס נגדו, אלון חסן. 

קראו עוד בכלכליסט

המחלקה לחקירות שוטרים וועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין הודיעו שאין להן עמדה בהליך. נגד פישר התנהלה חקירה ממושכת במח"ש בחשד שקיבל שוחד בתמורה למידע מחקירות משטרה רגישות. במקביל לחקירה וימים ספורים טרם הוגש נגד פישר כתב האישום פנו באי כוחו, עורכי הדין פרופ' רון שפירא וד"ר קרן שפירא־אטינגר, לבית המשפט בדרישה שישחרר את פישר מחובת הסודיות כלפי חסן.

אלון חסן, צילום: עמית שעל אלון חסן | צילום: עמית שעל אלון חסן, צילום: עמית שעל

לפי פישר, הדבר יאפשר לו להתגונן מכתב האישום נגדו. חסן טען שאינו יכול להגיב לטענות כל עוד מח"ש או הפרקליטות שעמן חתם על ההסכם לא יצורפו להליך. לשיטתו, בהסכם עד המדינה נקבע שהוא "מתחייב שלא ליצור קשר במישרין או בעקיפין עם מעורבים בפרשת פישר או מי מטעמם בלא אישור מח"ש והפרקליטות".

בתגובה שהגישה ועדת האתיקה לקראת הדיון, באמצעות עו"ד מייק יורק ריד, אין לה כל עניין בטענותיו של פישר שלפיהן הוא חשוף לתביעה אזרחית אם יתגונן כראוי מול טענות מח"ש בכתב האישום. לפי עו"ד יורק ריד, "בקשת פישר אינה מובנת שכן חזקה עליו לדעת את הדין", שלפיו כש"נפתחת חזית" בין לקוח לעו"ד, מוגמשים כללי החיסיון. עוד ציין עו"ד ריד שבידי ועדת האתיקה אין כלים להתייחס למהות ההליך המשפטי, שכן פישר לא פירט מהם הנושאים שעליהם נחקר ושעליו להשיב עליהם "כטיעון הגנה" כדי לבחון אם הללו נחוצים ומידתיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות