אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ורדה אלשיך: "מכירת You לא תספיק לכיסוי גירעונות מגה" צילום: אוראל כהן

ראיון כלכליסט

ורדה אלשיך: "מכירת You לא תספיק לכיסוי גירעונות מגה"

השופטת בדימוס, שנשכרה כיועצת המשפטית של עובדי מגה, מסבירה למה ההסתדרות לא נאבקה יותר למען מפוטרי הרשת: "גם צרפתייה טובה לא יכולה לתת יותר ממה שיש לה". היא טוענת שעל בעלי השליטה ברשת להביא כסף חדש מהבית. "שיפסיקו לשחק בהעברת כספים מחברה לחברה"

09.12.2015, 07:08 | נורית קדוש

"התמורה ממכירת סניפי You לא תכסה את הגירעונות הכבדים של מגה. יהיה צורך להכניס משקיע או לעשות פעולות אחרות", העריכה השופטת בדימוס ורדה אלשיך את מצבה של מגה בשיחה עם "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

אלשיך נשכרה על ידי ועד עובדי מגה כיועצת משפטית, מחשש שהנהלת החברה תבקש הקפאת הליכים. "שירותיי נשכרו כדי שבכל המהלכים שייעשו, אם ייעשו, העובדים לא יהיו הקורבן". בשבתה כשופטת בתיקי פירוק סברה אלשייך שאין מקום למנות מומחה חיצוני כבעל תפקיד בטרם נקלעה החברה להקפאת הליכים, שכן מינוי כזה עלול לאותת על מצבה של החברה ולהחמירו. אלא שגם במקרה של מגה, נראה שמינויה של אלשיך כיועצת לעובדים עורר בקרב ספקי המזון חשש כי הרשת עומדת לפני קריסה, והם אכן מסרבים להקל את תנאי הסחר לרשת. אלשיך מסתייגת מההערכה הזו: "זה לא נכון שאם לוקחים מישהו כמו ורדה אלשיך, סימן שיש בעיה חמורה. זה צריך רק לאותת על כך שליועץ שנשכר יש ידע ויכולת לתת עצות שלא חשבו עליהן ולנווט את הדברים".

איך את רואה את מכירת You?

"היתה חובה למכור אותה. נוהל מו"מ ולפחות לא היתה מכירה תחת הקפאת הליכים".

האם בעקבות המכירה בעלי השליטה לא יצטרכו להזרים כסף למגה?

"התמורה ממכירת סניפי You לא תספיק להצלת מגה. אין מנוס מהזרמת כסף פרטי לתוך מגה. הבעתי את דעתי לא פעם ולא פעמיים, ואני יכולה רק להצטער על כך שבעלי השליטה לא מזרימים כסף חדש לחברה. הם אומרים 'הפסדנו את מיטב כספנו', אבל הם שצריכים להביא כסף מהבית ולא לשחק בהעברת כספים מחברה לחברה. הם אלה שייהנו מהחברה אם היא תינצל, וצריך לשנות את החוק כך שבעלי השליטה יחויבו להביא כסף מהבית".

מה יעצת לעובדים בנוגע למניות?

"בסבב הקודם פנתה אליי עורכת הדין של העובדים נעמי לנדאו וביקשה שאסייע. התקשרו אליי כשכבר היו בבית ההסתדרות, והעצה שהספקתי לתת להם היתה שידרשו שהענקת המניות לא תכלול אחריות על חובות עבר, דבר שלא היתה כוונה לעשות".

אלשיך חשפה כי עדיין מתקיימים דיונים בין בעלי השליטה לעובדים בנוגע למקרה שיימצא רוכש לרשת. "העובדים דורשים שאם יימצא קונה למגה, אחזקותיהם ידוללו במידה פחותה בלבד".

הכנסת העובדים כשותפים בחברה לא מייצרת להם ניגודי אינטרסים?

"עצם הסכמתם של העובדים לפיטורים מעידה שהם מבינים שעליהם לפעול למכירת החברה".

אבי ניסנקורן נאבק מספיק למען העובדים?

"גם צרפתייה טובה לא יכולה לתת יותר ממה שיש לה. אני לא חושבת שהיה אפשר לעשות יותר טוב. בסופו של דבר יש לקונה שווי מסוים לעסקה, שלמעלה ממנו הוא לא יקיים אותה".  

הפגנה של עובדי מגה (ארכיון), צילום: אוראל כהן הפגנה של עובדי מגה (ארכיון) | צילום: אוראל כהן הפגנה של עובדי מגה (ארכיון), צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

29 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
בלתי נתפס שעובדי מגה לא מצאו מישהיא יותר ראויה לייצג אותם
איך עובדי חברה שרוצים להציל את עורם לוקחים מישהי שכל הקריירה שלה נבנתה על סידור מקומות עבודה לבעלה אצל בעלי הון?? ושנזרקה ממקום עבודה בזכות קומבינה הזויה של אשר גורנישט, כשאר לכולם ברור שהיתה צריכה לעמוד למשפט בעצמה !!! אתם לא מבינים שאיבדתם את דעת הקהל ככה? איך אתם מצפים מהציבור לתמוך בכם כשמעל מרחפת כותרת ענקית של ק ו מ ב י נ ה ???
דרור ח. , תל אביב  |  09.12.15
לכל התגובות