אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשם הבת: טאואר נטלה הלוואה של 8.5 מיליארד ין

בשם הבת: טאואר נטלה הלוואה של 8.5 מיליארד ין

ההלוואה, כ־70 מיליון דולר, מצטרפת להלוואה בהיקף דומה שנלקחה עבור המיזם עם פנסוניק

09.12.2015, 07:04 | דרור רייך

חברת השבבים טאואר־ג'אז ממגדל העמק מדווחת על הלוואה חדשה שנטלה ביפן החברה־הבת שלה, המשותפת לה ולפנסוניק. החברה לוותה 8.5 מיליארד ין (כ־70 מיליון דולר) משלושה בנקים יפניים: JA Mitsui, Sumitomo Mitsui Trust Bank ו־Showa. ההלוואה תישא ריבית של 2% בתוספת ריבית הליבור היפנית (טיבור), שעומדת היום על 0.155%.

ההלוואה שניטלה תיפרע בשבעה תשלומים שווים, החל משנתיים לאחר מועד החתימה ועד הרבעון לרביעי של שנת 2020. ההלוואה החדשה מתווספת להלוואה קיימת של 8.8 מיליארד ין, שפירעונה מתחיל ב־2016. באותה שנה תשלם החברה 2.5 מיליארד ין.

אף שברשותה קופת מזומנים של 155 מיליון דולר, טאואר אינה יכולה להעביר כסף לחברות־הבנות שלה וגם הן לא יכולות להעביר כספים בינן לבין עצמן. לכן, ההלוואה נועדה לאפשר צמיחה נוספת בחברה־הבת. זו נוצרה לפני שנה וחצי בעסקה עם פנסוניק, שבמסגרתה קיבלה טאואר 51% משלושה מפעלים של פנסוניק בתמורה ל־8 מיליון דולר במניות. פנסוניק מנצלת רק כ־50% מיכולת הייצור של המפעלים הללו. הוצאות התפעול שלהם הובילו אותה להסכם עם טאואר, שמאפשר לה להגדיל את ההכנסות. מנכ"ל טאואר ראסל אלוואנגר ציין בעבר כי מחצית החברה שנותרה בידי טאואר עשויה להכניס עד 300 מיליון דולר.

כיום למפעל אין הכנסות, אך עליו להתמודד עם הזמנות שכבר החלו לזרום. ההלוואה שניטלה עתה תכסה על תקופת הביניים, שבה טאואר נדרשת להזמין חומרי גלם ולרכוש מכונות.

ראסל אלוואנגר מנכ"ל טאואר ראסל אלוואנגר מנכ"ל טאואר ראסל אלוואנגר מנכ"ל טאואר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות