אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נייר חדרה יוצאת להנפקת מניות ב-150 מיליון שקל צילום: יונתן בלום

נייר חדרה יוצאת להנפקת מניות ב-150 מיליון שקל

קרן פימי, בעלת השליטה, תזרים בהנפקה סכום של 90 מיליון שקל - במהלך שנועד לצמצם את המינוף בחברה. בשוק מעריכים כי המכרז המוסדי יצא לדרך כבר מחר

08.12.2015, 20:48 | רעות שפיגלמן

ישי דוידי, המוביל את קרן פימי, בעלת השליטה בנייר חדרה, מבקש לצמצם את המינוף של הקבוצה ולהשלים בימים הקרובים הנפקת מניות בסכום של 150 מיליון שקל.

הקרן  המחזיקה ב-59% מהחברה תזרים בהנפקה כ-90 מיליון שקל, בהתאם לשיעור אחזקתה. בכך יעמוד סכום ההשקעה של פימי בנייר חדרה על כ-460 מיליון שקל. המהלך משקף את מודל ההשקעה השמרני של הקרן, המבוסס על גיוס הון ולא גיוס של חוב.

פימי רכשה את השליטה בנייר חדרה מכלל עשיות בחודש יוני האחרון תמורת 355 מיליון שקל . לנייר חדרה חוב נטו של 350 מיליון שקל , המהווה 40% מההון העצמי של הבעלים, שיעור גבוה יחסית. חוב זה של נייר חדרה הצטמצם משמעותית בעקבות מכירת חלקה (50%) השנה בחוגלה-קימברלי לקימברלי- קלארק העולמית תמורת 650 מיליון שקל.

מניית נייר חדרה הוסיפה לערכה מתחילת השנה כ-65% ולכן תזמון ההנפקה מיטיב עם דוידי. על פי ההערכות בשוק השלב המוסדי של ההנפקה יתבצע מחר. מחיר המינימום בהנפקה יעמוד על 113.3 שקלים למניה - מחיר הסגירה של המניה היום. המניה איבדה היום 7.8% מערכה בת"א, לאחר שיצאה בדיווח לפיו היא בוחנת גיוס הון.

מחיר המניה בגיוס, לאחר עמלת התחייבות מוקדמת למוסדיים, משקף הנחה של 3.8% מול המחיר שבו רכשה הקרן את נייר חדרה מכלל תעשיות - 117.8 שקל למניה. 

נייר חדרה, צילום: נמרוד גליקמן נייר חדרה | צילום: נמרוד גליקמן נייר חדרה, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות