אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד מיזוג ענק - הפעם בכימיקלים: מגעים בין דו פונט ודאו כימיקל צילום: רויטרס

עוד מיזוג ענק - הפעם בכימיקלים: מגעים בין דו פונט ודאו כימיקל

שרשרת מיזוגי הענק בשוק האמריקאי רושמת היום תחנה נוספת: בארה"ב מדווחים על מגעים בין ענקיות הכימיקלים - מיזוג בין השתיים ייצור חברה בשווי של 120 מיליארד דולר

09.12.2015, 10:34 | שירות כלכליסט

חברת דאו כמיקל (Dow Chemical) ודו פונט (E I Du Pont De Nemours) מנהלות מגעים לגבי מיזוג אפשרי - והודעה בעניין צפוייה לצאת בימים הקרובים. כך על פי דיווחים בארה"ב המסתמכים על מקורות בחברות. אם מיזוג זה אכן יתממש, הוא ייצור ענקית כימיקלים בעלת שווי שוק של כ-120 מיליארד דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

דאו כימיקל, הנסחרת בניו יורק (סימול DOW) בשווי שוק של 60 מיליארד דולר - עם עלייה של 11% בשווי המניה מתחילת 2015. דו פונט (DD) נסחרת בניו יורק בשווי של 59 מיליארד דולר, כשמניית החברה נמנית על מדד דאו ג'ונס (בניגוד למתחרה).מתחילת השנה איבדה מניית דו פונט 10% מערכה.  

בדאו כימיקל ובודו פונט סירבו להגיב לדיווחים.

עסקה בין שתי חברות הכימיקלים תחייב אישור רגולטורי במדינות מספר בטרם השלמתה, ותאפשר לשתי החברות האמריקאיות לערוך מחדש את נכסיהן על בסיס ההון המשותף שלהן.

לנוכח העובדה שהעסקה האפשרית משקפת מיזוג בין שוות, החברה המאוחדת יכולה להתפצל ביתר קלות למספר יחידות נפרדת, כגון יחידה למדעי החומר, יחידה לחומרים מיוחדים וכימיקלים לחקלאות או אגרו-כימיקלים. עם זאת, אפשרות החלוקה ודרכי החלוקה רחוקים מלהיות ברורים בשלב מוקדם זה של מגעים.

על פי המקורות שצוינו בדיווחים, מנכ"ל דאו, אנדרו ליבריס, ומנכ"ל דו פונט, אדוארד ברין, יעמדו בשני התפקידים הבכירים ביותר של החברה הממוזגת.

 

ככל שהמיזוג יושלם, תהיה זו עסקת מיזוג אחת מיני רבות שבוצעו בתקופה האחרונה בארה"ב בין חברות מובילות בתחומן. בין היתר הודיעו בשנה האחרונה על מיזוג במיליארדי דולר חברות התרופות פייזר ואלרגן, יצרניות הבירה הענקיות אנהויזר בוש וסאב-מילר, חברות המזון היינץ וקראפט, חברות ביטוח הבריאות אנת'ם וסיגנה, חברות הביטוח אייס וצ'אב קורפ וחברות שירותי התקשורת צ'רטר וטיים וורנר כייבל.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות