אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חופשה בזול: פורסמו מכרזים להקמת רשת ארצית של בתי מלון עממיים צילום: דורון ניסים

חופשה בזול: פורסמו מכרזים להקמת רשת ארצית של בתי מלון עממיים

המכרזים שפרסמו רשות מקרקעי ישראל ומשרד התיירות משקפים תוספת של כ-900 חדרי לינה בנצרת, אילת, ים המלח, מצפה רמון וקרית גת

09.12.2015, 10:43 | דותן לוי

רשות מקרקעי ישראל ומשרד התיירות פרסמו מכרז לחמישה מגרשים המיועדים למלונאות ויחייבו את הזוכים בהם להקים בתי מלון עממיים.

מדובר ביוזמה שנובעת ממדיניות משרד התיירות להוזלת הנופש, בין היתר על ידי הוספת חדרי לינה ברמה עממית ויצירת תחרות במחירי הלינה. כמו כן המכרז מתאים למגמה עולמית במלונאות, לפיה רשתות בינלאומיות כמו הילטון וקרלטון למשל, מקימות רשתות ללינה זולה יותר. בעולם יש מאות רשתות זולות של מלונות, ובמשרד מקווים שהמכרז יעורר עניין בינלאומי בכניסה לפעילות בישראל. המכרז מיועד רק ליזמים שיקבלו המלצה של משרד התיירות.

נצרת, צילום: ערן יופי הכהן נצרת | צילום: ערן יופי הכהן נצרת, צילום: ערן יופי הכהן

בתי המלון יוקמו במקומות הבאים:אילת – 150 חדרים ב'שכונת המאפיה', מצפה רמון - 100 חדרים, ים המלח - 300 חדרים בעין בוקק, קרית גת - 100 חדרים ונצרת – 250 חדרים.

תחילה ייחתמו עם הזוכה במכרז 5 הסכמי פיתוח לתקופה של 5 שנים, ובעקבותיהם ייחתמו הסכמי חכירה ל-49 שנה. התכנון ובניית המלונות יתבצעו בהתאם לתקנים הפיזיים לתכנון וסיווג מתקני אכסון תיירות של משרד התיירות. היזמים שיזכו במכרזים יתחייבו שלפחות 100 חדרים יוגדרו ברמה C אוD על פי תקנות משרד התיירות. בכל יתר זכויות הבניה ניתן יהיה להקים מלון ברמה אחרת, גבוהה יותר. כמו כן נקבע כי הקמת רשת בתי המלון תהיה בשיטת אכסון מלונאי רגיל בלבד ולא תותר בו מכירת יחידות אירוח.

שר התיירות יריב לוין: "המיזם יעודד רשתות מהעולם להשקיע ולבנות בישראל, ויאפשר נופש זול יותר". עדיאל שמרון, מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל: "זו פעם ראשונה שאנו משווקים קרקע לרשת מלונות ללא קביעת מחיר מינימום במטרה לאפשר ליזם אחד לזכות ולבנות 5 בתי מלון עממיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מיותר לחלוטין
באילת , נצרת, וים המלח לא חסרים חדרי מלון (גם כך התפוסות מאפשרות עדיין עודפים) במצפה רמון נניח בקרית גת - תמוה לחלוטין. אומר השר לוין שהוא מעונין להגביר את התחרות ולאפשר לנופשים מלונות זולים יותר - ובכן הישראלי הממוצע לא יגיע למלונות מסוג זה הוא מחפש פינוקים , בריכות, ארוחות בוקר וכיו"ב . מלונות אלו בסגנון COMFORT או BEST WESTERN בארה"ב מציעים מיטות נקיות ארוחות בוקר בסיסית והופה לדרך (לא נופש) הבעיה בישראל ביוקר המחיה - עלות שכר עובדים , ארנונה , מיסויי , רגולציה וכיו"ב והפתרון בתחום המלונאות לא יהיה בעוד 900 חדרים שהיזם והקבלן בוודאי יאכלו את הכובע לאחר שנה שנתיים . חבל על הזמן - תכננו מסלול מחדש לתוכנית ארוכת טווח של כל גורמי הממשל ובהכרזת תיירות כיעד לאומי - כולל הסרת החסמים הקיימים (בענק) היום
יואל , כרכור  |  09.12.15
לכל התגובות