אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
500 מוהלים ורבנים נבדקו, רבע מהם לא דיווחו מעולם למס הכנסה צילום: שאטרסטוק

500 מוהלים ורבנים נבדקו, רבע מהם לא דיווחו מעולם למס הכנסה

אחד הרבנים אמר לחוקרי מס הכנסה: "אני לא דורש כסף עבור עריכת חתונות, אני אפילו מסרב. רק פעם אחת נתנו לי 500 שקל"

09.12.2015, 12:55 | עמרי מילמן

במסגרת מבצע מיוחד שנערך בשבוע שעבר ברחבי הארץ, בדקו חוקי רשות המסים 500 מוהלים ורבנים ומצאו כי כ-25% מהם מעולם לא דיווחו על הכנסותיהם. 

הבדיקות נערכו על סמך מיפוי מראש של המשרדים ע"י הזמנת רשימות מהמועצות הדתיות לגבי עורכי החופות, איתור רשימות מוהלים שנלקחו מהאינטרנט וכן, על בסיס חשדות לכאורה לאי רישום הכנסות וכן, על סמך בקשות של רכזים ומפקחים לגבי נותני שירותי דת הנמצאים בטיפולם.

חתונה (ארכיון) חתונה (ארכיון) חתונה (ארכיון)

על פי רשות המסים, רב שהיה קיים מידע מוקדם לגביו, טען בפני החוקרים כי "אני לא דורש כסף עבור עריכת חתונות, אני אפילו מסרב. רק פעם אחת נתנו לי 500 שקל". עוד מספרים ברשות המסים כי רב אחר טען שלא ידע שהוא צריך להוציא קבלות עבור תשלום, ושניים אחרים טענו שאת המעטפות עם הכסף שהם מקבלים הם אפילו לא פותחים אלא מעבירים ישר לתרומה, אבל אחד מהם ידע בדיוק מה ממוצע ה"תרומה" שהוא מקבל.

מספר ימים לפני כן, נערך מבצע מע"מ ארצי אצל נותני שירותי נוספים כמו אולמי אירועים או סלוני כלות. במבצע זה נמצא כי ב-44% מהעסקים שנבדקו התגלו ממצאים ראשוניים המצביעים על אי דיווח על עסקאות בהיקף כולל של כ-22 מיליון שקל.

תגובת תנועת "נאמני תורה ועבודה": "המספקים צרכי דת, כמו מוהלים, צריכים להיות הראשונים לקחת חלק בכך ומי שמשתמט מן החוב פוגע בקדושתו, כפי שנפסק להלכה: 'המבריח ממכס זה, עובר על לא תגזול, מפני שהוא גוזל מנת המלך, בין שהיה מלך ישראל, בין שהיה מלך עובד כוכבים'.

אכיפת חוקי המס הינה כלי אחד ויש להשלים את המהלך לחיזוק תשלומי המס באמצעות הסדרה בחקיקה ופיקוח בתחום זה ובתחומים כמו כשרות וקבורה. גביית המיסים במדינת ישראל הינה במידה רבה מפעל הצדקה הגדול ביותר הקיים בישראל. מפעל זה הוא מה שמאפשר חינוך, בריאות, רווחה וביטחון לכל".

בשעה שבאופן טבעי, תשלום המס נתפס אצל כל אדם פרטי כדבר שלילי, עלינו לחזק את התפיסה המחייבת מכל אדם ואדם לקחת חלק בחוב מוסרי זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ממרום שנותי וראייתי בחיים - כל ראש מפלגה שיזכה בבחירות
לא יוכל להרכיב גועליציה בלעדייהם ולכן לא יצליח לספק את תאוות השלטון שלו. לכן הפרזיטיות תימשך כל עוד לא תהיה הפרדה בין דת ומדינה. רק אלוהים (שלהם) יודע כמה אני מתעב אותם. חרטוקרטיה - איש הישר בעיניו יעשה. עצוב מאוד.
הללויה  |  09.12.15
5.
בחייאת...חזקים על חלשים
חלשים ציבורית, חלשים אוביקטיבית, חלשים בהכנסות. אפשר לרדת עוד יותר, על חלשים יותר - אולי תחפשו את המטפלות? או אולי את מקבצי הנדבות? יאללה ברצינות... לכו על המעלימים האמיתיים. איפה כל המוסכים שמעולם לא הוציאו חשבונית?איפה השיפוצניקים? איפה הערבים שבונים וגונבים אבטחת הכנסה בזמן שהם מעלימים במליונים? העיקר ללכת על רבנים.. ועוד לגלגל על זה שהם לא מקבלים. מי אמר שהם מקבלים? הרב אצלי לא הסכים לקחת שקל בחופה.
מרכז  |  09.12.15
4.
הגיע הזמן להוציא את הדת מהמדינה
הדת מייצרת הכנסות שחורות בדמות תרומות, חצרות רבנים והעלמות מס.... מצד שני, לוקחת 20 מליון לשיפוץ קברי צדיקים ועוד מאות מיליונים של מיסים מועברים לעבודת אלילים.. ורק בשנת 2015 רשויות המס התחילו לגעת ברבנים ומוהלים??? הגיע הזמן להפריד את הדת מהמדינה ובעיקר מהכסף!!!!
ישראל חילונית וחופשית  |  09.12.15
3.
ואח"כ מפרסמים נתונים לגבי העוני
מתי תבינו הנתונים שיש לכם לגבי האוכלוסיה החרדית והערבית הם לא נכונים, האוכלוסיות הללו מוצצות את המדינה בקצבאות הטבות והנחות אבל הן מתנהלות בשחור אתם רואים שכונות אוהלים אצל החרדים? איך זוג הורים שאחד בטלן בישיבה ואחת פרה חולבת שביאה כל שנה עוד ילד, איך הם עוזרים לכל בטלן שלהם שמגיע לגיל 18-19 וישר חייב להתחיל להתרבות עם איזו בטולה או בטול, איך הם עוזרים להם לקנות, לשכור דירה. מדובר בילדים שמתחתנים לפני שעבדו יום בחיים, הבטלן לא יעבוד יום בחיים והבתולה היא ישר נכנסת למסלול הרביה ברוך השם. והם כולם גרים בדירות, כן צנועות, עלובות אולי אבל דירות ולזוג ההורים יש לא אחד או שניים, הבתולה הרי הביאה 6-8 במינימום. אז איך?
רמי , מרכז  |  09.12.15
לכל התגובות