אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פרוטרום ברכישה מספר 12 השנה: משקיעה 17 מיליון דולר בהונג קונג

הרכישה הראשונה של חברה סינית בפרוטרום מאז שנות ה-90 היא חלק ממהלך ההתרחבות באסיה פסיפיק. מתחילת השנה הוציאה פרוטרום 200 מיליון דולר על רכישת חברות

09.12.2015, 16:07 | רעות שפיגלמן

חברת פרוטרוםדיווחה היום על הרכישה ה-12 שלה מתחילה השנה - הפעם של שתי חברות מהונג קונג, בתמורה כוללת של 17 מיליון דולר. החברות Inventive Technology ו- Prowin International רשמו ב-12 החודשים שהסתיימו באוקטובר האחרון הכנסות של 13.7 מיליון דולר. הרכישה מומנה באמצעות חוב בנקאי.

קראו עוד בכלכליסט

פרוטרום, בניהולו של אורי יהודאי, עשויה לשלם בהמשך סכום נוסף תמורת הרכישה, כתלות בביצועים העסקיים של החברות שנרכשו בשלוש השנים הקרובות. מתחילת השנה הוציאה פרוטרום על רכישת חברות (כולל הרכישה בהונג קונג) 200 מיליון דולר.

במהלך השנים האחרונות רכשה פרוטרום עשרות חברות כאשר מרבית החברות שנרכשו הן חברות פרטיות משפחתיות. השוק הסיני בתחום זה הוא שונה, ומרבית יצרניות הטעמים בסין הן חברות צעירות יחסית ולא חברות משפחתיות. מדובר למעשה ברכישה ראשונה של פרוטורום בסין מאז שנות ה-90.

השוק הסיני פיתח צורך לתמציות טעם וריח בשנים האחרונות בעיקר, בניגוד למדינות באירופה ובארה"ב שהן קיים שוק למוצרים אלו כבר עשרות שנים. מסיבה זו שיעורי הצמיחה בענף זה בשוק הסיני הם גבוהים בהשוואה לאזורים גאוגרפיים אחרים.

פרוטרום הרחיבה בחודשים האחרונים את פעילותה באזור אסיה פסיפיק, באמצעות רכישת Taura האוסטרלית ואת Sonarome ההודית - ובמקביל הקמת מפעל חדש בסין הכולל מעבדות מתקדמות.

שתי החברות ההונג-קונגיות עוסקות בפיתוח,יצור ושיווק של טעמים המכילים חלקי פרי, שוקולד, דגנים ואגוזים. טעמים אלו משולבים במוצרי חלב, גלידות, דברי מאפה ומשקאות. אתר הייצור נמצא בג'אוצ'ינג שבדרום סין, והוא משמש גם כאתר מחקר ופיתוח. בנוסף ישנו מרכז פיתוח ומכירות בעיר שנגחאי, ומשרדי שיווק ומכירות בהונג-קונג. בסיס הלקוחות של שתי החברות כולל יצרני מזון ומשקאות גלובאליים וכן יצרני מזון ומשקאות סיניים.

אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום, צילום: עמית שעל אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום | צילום: עמית שעל אורי יהודאי מנכ"ל פרוטרום, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות