אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השגרירות הסינית רכשה את בית קומברס ברמת החייל ב-200 מיליון שקל צילום: יובל חן

השגרירות הסינית רכשה את בית קומברס ברמת החייל ב-200 מיליון שקל

לאחר עזיבת קומברס את הבניין לרעננה, לא הצליחה בעלת הבניין חברת לוינשטיין להשכירו ואף שקלה לשפץ אותו בעלות של כ-20 מיליון שקל - ואז הגיעו הסינים

09.12.2015, 19:29 | דותן לוי

שגרירות סין תרכוש את בניין קומברס ברחוב הברזל 29 ברמת החייל בתמורה ל-200 מיליון שקל. מדובר בבניין המתפרש על פני שש קומות מעל הקרקע, בשטח של למעלה מ-16,000 מ"ר וכולל שטחי אחסנה, 350 מקומות חניה בשלוש קומות תת קרקעיות ושטח נוסף של עוד כ- 15,000 מ"ר, בהם גם חדרי מקלחות לעובדים. הבניין כולל שטחי משרדים, אולמות, מעבדות, חדרי ישיבות, חדרי תצוגה, אודיטוריום המכיל 200 מקומות ישיבה, בית קפה פתוח, מטבחונים בכל הקומות וחדר אוכל מרכזי גדול ל-350 איש.

הבניין הושכר במשך שנים ארוכות לחברת קומברס בלבד ואף נקרא "בית קומברס" ולכן מותאם להשכרה של חברה יחידה הן מבחינת המבנה הפנימי והתשתיות. בדיוק לפני כשנה עזבה קומברס את הבניין לבניין ברעננה זאת לאחר תקופה ארוכה שהחברה הייתה נתונה בקשיים והלכה והצטמצמה. מאז ניסו בחברת לוינשטיין להשכיר את הבניין אך ללא הצלחה, אחת הסיבות לכך היא שהמבנה הותאם לחברה בודדת, אך בשוק הנוכחי השכרה של שטח כה גדול לחברה אחת הינו על סף הבלתי אפשרי. על מנת להתגבר על כך שקלו בחברת לוינשטיין לשפץ את הבניין ולהתאים אותו להשכרה לכמה חברות. דמי השכירות בבניין כזה נאמדים בכ-55 שקל למ"ר לרמת מעטפת ו- 72 שקל למ"ר לרמת גמר.

בניין קומברס שברמת החייל. החברה עזבה לפני שנה, צילום: יובל חן בניין קומברס שברמת החייל. החברה עזבה לפני שנה | צילום: יובל חן בניין קומברס שברמת החייל. החברה עזבה לפני שנה, צילום: יובל חן

כיום ממוקמת שגרירות סין ברחוב בן יהודה 219 ו-222 וכן היא מחזיקה במחלקה עסקית בדרך נמיר 94 בת"א. על פי הערכות בעקבות הרכישה יאוחדו כלל המחלקות של השגרירות למבנה אחד. רחוב רמת החייל לא מתאפיין כיום במקבץ של שגרירויות, מלבד שגרירות צ'ילה שממוקמת גם היא ברחוב הברזל (מול הבניין של קומברס), אך יחד עם זאת, נגמרו הימים שבהם השגרירויות היו מרוכזות ברחוב הירקון וכיום ניתן למצוא לא מעט שגרירויות במתחם הבורסה ברמת גן וכן במבני משרדים נוספים בתל אביב.

מדובר בעסקה מוצלחת מאד עבור לוינשטיין, שכן על פי הערכות מחיר הבניין בשוק עמד על כ-160-170 מיליון שקל בלבד. יחד עם זאת, מחירי המשרדים באזור כיום גבוהים יותר משמעותית וחצו את רף ה-10 אלף שקל למ"ר מעטפת כך שגם עבור הסינים מדובר בדיל סביר שכן העסקה משקפת עלות ממוצעת של כ-9,000 שקל למ"ר גמר, אך סביר כי הם יהרסו את החללים הפנימיים ויעצבו אותם בהתאם לדרישתם ולכן בפועל מדובר בעסקת מעטפת.

דובר חברת לוינשטיין סירב להגיב.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות