אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיצוי על תיאום העמלות: ציון נכשל באפקטיביות לרשות ההגבלים צילום: אוראל כהן

הפיצוי על תיאום העמלות: ציון נכשל באפקטיביות לרשות ההגבלים

הניסיון של הרשות להיאבק בכוחם הלא מרוסן של הבנקים שמנוצל לרעה בתחום העמלות, נראה חסר תוחלת לאור הסכומים הפרטניים שיקבלו הלקוחות

10.12.2015, 08:08 | תומר גנון

 במבחן האפקטיביות הפשרה של רשות ההגבלים העסקיים עם הבנקים, שהובילה לפשרות בתביעות הייצוגיות, מקבלת ציון נכשל. הניסיון להיאבק בכוחם הלא מרוסן של הבנקים שמנוצל לרעה בתחום העמלות, נראה חסר תוחלת לאור הסכומים הפרטניים שיקבלו הלקוחות.

כבר ב־2007 קבעה ועדת החקירה הפרלמנטרית לעניין עמלות הבנקים כי "עקב רמת התחרותיות הנמוכה, הבנקים משתמשים בכוח השוק שלהם וגובים עמלות גבוהות יחסית ממשקי בית ומעסיקים קטנים". האם הפשרה הזו תרתיע את הבנקים מלגבות עמלות מופרזות? ספק גדול מאוד.

עמלות הבנקים. הכסף היה יכול לשמש למטרות ראויות יותר, צילום: שאטרסטוק עמלות הבנקים. הכסף היה יכול לשמש למטרות ראויות יותר | צילום: שאטרסטוק עמלות הבנקים. הכסף היה יכול לשמש למטרות ראויות יותר, צילום: שאטרסטוק

בשורה התחתונה, ל־70–80 מיליון שקל, כסף קטן עבור הבנקים, שיתפזרו על פני מיליוני אנשים אין שום תוחלת מבחינת הלקוחות עצמם. חוץ כמובן מהעניין עקרוני. הנה הבנקים החזירו כסף.

זה חבל, כי במצב שנוצר הכסף הזה היה יכול לשמש למטרות יותר ראויות. נניח להתחלק בין 5–10 עמותות שפועלות לרווחת נזקקים, נכים או כל אחת מהאוכלוסיות החלשות בישראל. כמה מיליוני שקלים יכולים לאפשר לכל לעמותה לסייע לעוד נזקקים רבים, וזה נראה עדיף בהרבה מ־10–20 שקל שיקבלו חצי מאזרחי ישראל לחשבון הבנק. שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות